Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Авіакатастрофа на Харківщині: в Україні 26 вересня оголосили Днем жалоби

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 410/2020 про оголошення в Україні дня жалоби 26 вересня.

Про це повідомляє Офіс Президента.

“У зв’язку з трагедією, що сталася внаслідок катастрофи військового літака Ан-26 під час планових навчальних польотів 25 вересня 2020 року поблизу м. Чугуєва Харківської області та призвела до загибелі військовослужбовців Повітряних сил Збройних сил України, з метою вшанування пам’яті загиблих постановляю: оголосити в Україні 26 вересня 2020 року днем жалоби”, – йдеться в документі.

Згідно з указом, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Усі розважально-концертні заходи мають бути скасовані, а до програм теле- й радіопередач – внесені відповідні зміни.

“Учора ми втратили молодих хлопців-курсантів і досвідчених військових, у яких попереду було все життя і, впевнений, не одна бойова звитяга. Важко підібрати слова, щоб висловити біль від цієї втрати. Важко знайти потрібні фрази, щоб втішити батьків, дружин і діточок загиблих воїнів. Уся країна сьогодні буде у скорботі разом з їхніми родинами. Я підписав указ про оголошення 26 вересня днем жалоби”, – заявив Президент України.  

Глава держави наголошує на необхідності оперативного з’ясування причин авіакатастрофи та проведення об’єктивного й неупередженого розслідування.

Нагадаємо, ввечері 25 вересня поблизу Чугуєва на Харківщині розбився військовий літак АН-26. За інформацією ДСНС України, на борту літака перебувало 27 осіб. 

Як повідомляють в МВС, всього в авіакатастрофі загинуло 26 людей, один знаходиться в лікарні. 

Система Orphus