Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомою

15 вересня відзначається Всесвітній день боротьби з лімфомою. Лімфома – це злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. Серед лімфом виділяють лімфогранулематоз (лімфому Ходжкіна) і всі інші види лімфом – неходжкінські лімфоми. Це серйозне захворювання, яке може виникнути в будь-якому віці та прогресувати з плином часу.

У Нацслужбі здоров’я детальніше розповіли про лімфому.

Згідно даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки захворювань лімфатичної та кровотворної системи. З них такий діагноз поставили 274 дітям віком від 0 до 17 років. Раннє виявлення лімфоми та розпочате лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання.

Первинними симптомами захворювання є, зокрема, такі: безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата ваги, підвищення температури тіла без очевидної на то причини, втомлюваність, кашель.

Якщо у вас чи у вашої дитини виникли такі симптоми, ви маєте в першу чергу звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію. У випадку підозри на лімфому, ваш лікар випише вам направлення до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань.

Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає:

інструментальну та лабораторну діагностику;
проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару;
проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах;
лікарські засоби з Національного переліку;
медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні;
психологічну підтримку.

Додатково пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету за різними державними програмами.

Система Orphus