Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Земля повинна працювати на громаду та її мешканців, — Володимир Микійчук

Центр безоплатної вторинної допомоги в Полтавській області спільно з обласною асоціацією органів місцевого самоврядування протягом тижня провів два вебінари для голів громад, депутатів, працівників самоврядування на тему земельного законодавства. Зокрема, експерти розглянули важливе питання використання землі, що перебувала в колишній комунальній власності, а також обговорили зміни до податкового законодавства, які дозволять детінізувати ринок землі та отримувати справедливі податки за користування землею.

“Новостворені об’єднанні громади повинні одержати усі землі, що вчора перебували у державній власності у своє користування, і таким чином мати інструменти, в тому числі й фінансові для здійснення позитивних перетворень. У цьому власне і полягала ідея децентралізації — коли громада отримує ресурс і повноваження ним користуватися. Земля повинна належати громадам, приносити кошти в бюджет, і таким чином працювати на мешканців громад. І пріоритетне право на користування землею повинні отримувати саме мешканці громади”, – відзначив у своєму виступі виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

За його словами нині процес передачі земель у користування громад фактично призупинений.

“На жаль, посилаючись на карантин та інші причини, сьогодні Держгеокадастр зволікає із передачею земель у власність громад. А тим часом у реєстрі з’являються нові і нові власники гектарів у громаді, при цьому навіть не зареєстровані у цій території. Це, безумовно, викликає занепокоєння — адже таким чином втрачається можливість громади та її мешканців вільно користуватися своєю власністю. І це питання, зокрема, неодноразово порушував голова обласної ради, голова асоціації Олександр Біленький. Переконаний, що тут потрібно об’єднати зусилля і правоохоронних органів і владних структур, для того, щоб в буквальному сенсі навести лад на землі”, – відзначив Володимир Микійчук.

Учасники вебінару обговорили й інші проблемні аспекти земельного законодавства та нові законопроекти, які мають врегулювати питання детінізації ринку землі, з тим, щоб за землю сільгоспвиробники сплачували справедливі податки до місцевих бюджетів та використовували її за цільовим призначенням.

поширити новину: