Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Зеленський вимагає чіткої комунікації Кабміну щодо умов адаптивного карантину

Володимир Зеленський вимагає чіткої комунікації уряду щодо умов адаптивного карантину, які починають діяти сьогодні.

Про це Президент сказав під час традиційної селекторної наради щодо запобігання поширенню коронавірусу, повідомили в Офісі Президента.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, показник захворюваності зріс до 82,8 на 100 тисяч населення, заповненість ліжок на Закарпатті становить майже 69%, а у Києві, на Івано-Франківщині, Львівщині, Рівненщині та Буковині – понад 40%.

Володимир Зеленський вимагає від Уряду чіткого пояснення, як відбувається розподіл на чотири зони та навіщо потрібен адаптивний карантин.

Читайте також: В Україні є 3 червоні “зони”: перелік

Крім того, Президент затребував інформацію від міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка щодо тих економічних заходів, які спрямовані на допомогу українцям для захисту від негативного впливу епідситуації. У відповідь міністр повідомив, що уряд відшкодовує дві третини зарплати 358 тисяч громадян, працевлаштованих 180 тисячами ФОП, які перебувають у вимушених тимчасових відпустках і через це втратили оплату праці. Уряд також максимально спростив виплати з безробіття, що допомагає отримати їх 510 тисячам українців. Окремо міністр наголосив на запуску програми кредитування «5-7-9%» та компенсації податкових ставок аграріям.

«Це красиво звучить. Але багато хто постраждав, втратив роботу, пішов у вимушену відпустку. Вцілому, люди сьогодні отримують значно менше. Держава повинна давати або можливості робити щось самому, або забезпечувати місцем роботи. Настав той момент життя, коли треба створювати величезну кількість робочих місць. І перезапуск державних підприємств, промисловості має відіграти в цьому стратегічну роль», – сказав Володимир Зеленський.

Денис Шмигаль додав, що нині уряд витрачає мільярди на підтримку бізнесу, зберіг сотні робочих місць і працевлаштував 240 тисяч людей.

Читайте також: З 1 серпня в Україні починають діяти нові правила адаптивного карантину

Володимир Зеленський також порушив питання забезпечення всіх умов для того, щоб українські науковці мали необхідне обладнання, лабораторії, фінансування тощо, щоб стратегічно наша держава мала можливості для створення ліків і вакцин у майбутньому в Україні.

Фото: Офіс Президента

поширити новину: