Ви тут:
Суспільство Україна 

Засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться попри події в Білорусі, – Зеленський

Попри останні події в Білорусі наступне засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) відбудеться 18 серпня, і на ньому розглядатимуться важливі питання, наголосив Володимир Зеленський.

Про це повідомили в Офісі Президента.

«Я впевнений, що процес (переговорів у Мінському форматі. – Ред.) не зупиниться. Найближча зустріч планується на 18 серпня. Зустріч буде вже у новому форматі під головуванням Леоніда Макаровича Кравчука», – розповів Володимир Зеленський під час спілкування зі ЗМІ в Борисполі.

Читайте також: Леонід Кравчук очолив українську делегацію в ТКГ

Президент зазначив, що серед головних питань, які розглядатимуться на найближчому засіданні ТКГ, – продовження дотримання режиму тиші та взаємне звільнення утримуваних осіб.

«Ми до ОБСЄ вже передали новий список (осіб для взаємного звільнення. – Ред.). ОБСЄ підтвердила наш список на обмін, там близько 100 людей. Зараз ми чекаємо від тієї сторони, що вони теж нададуть свій узгоджений список, і потім ОБСЄ повинна визначитися у нашому форматі Україна – Росія – ОБСЄ у Тристоронній групі, коли може технічно робитися обмін», – наголосив він.

Читайте також: Україна звертається до білоруської влади щодо звільнення журналістів Рєуцького та Васильєва, – Андрій Єрмак

Глава держави зауважив, що на засіданні ТКГ також будуть розглянуті питання щодо розмінування територій та безпекові питання. Також наголосив на необхідності негайного звільнення всіх українських громадян, які нещодавно були затримані в Білорусі.

«Ми говоримо із МЗС, і вчора вони сконтактувалися з білоруською стороною… За сьогоднішньою статистикою, там затримано троє українських громадян. Зараз ведуться перемовини. Ми наполегливо хочемо, щоб повернули наших громадян в Україну», – повідомив Зеленський.

Президент наголосив на потребі діалогу, «щоб не було смертей та постраждалих». Також звернувся до українців з проханням утриматися від поїздок до Білорусі, поки ситуація в цій країні не стабілізується.

Фото: Офіс Президента

поширити новину: