Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За результатами державних фінансових аудитів на Полтавщині виявили недоліків на загальну суму 119 мільйонів гривень

На розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації розглянули питання “Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Полтавській області за перше півріччя 2020 року”.

Начальник управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб розповіла про заходи державного фінансового контролю, які були проведені з метою економії бюджетних коштів та наповнення бюджетів усіх рівнів, повідомляють у Полтавській ОДА.

“За півроку проведено 117 заходів державного фінансового контролю: 18 ревізій, 9 державних фінансових аудитів, 90 моніторингів закупівель. Проконтрольовано та досліджено 5,3 мільярдів гривень фінансових та матеріальних ресурсів регіону, як державних, так і комунальних”, – розповіла Ірина Салогуб.

За результатами державних фінансових аудитів виявлено недоліків на загальну суму 119,4 мільйонів гривень (у частині упущених вигод, неотриманих доходів, непродуктивних/зайвих витрат). Із метою удосконалення діяльності об’єктам контролю надано 56 пропозицій та рекомендацій, із яких впроваджено – 53. Отримано додатковий результат у частині забезпечення реальних надходжень за укладеними договорами, перегляду договорів оренди та укладених додаткових угод, безпосереднього повернення коштів на рахунки, досягнення економії та зменшення витрат, придбання та впровадження у виробництво нової техніки тощо на загальну суму 5 мільйонів гривень.

Набирає обертів у Полтавській області контроль у сфері публічних закупівель. 90 моніторингів процедур закупівель на загальну суму 215 млн грн попередили наслідки порушень у цій сфері на 81 мільйон гривень шляхом відміни торгів та розірвання укладених договорів. Направлено до суду 14 адміністративних протоколів про порушення законодавства про закупівлі, притягнуто до адміністративної відповідальності 2 особи.

“За результатами проведених ревізій виявлено порушень фінансово-бюджетного законодавства на загальну суму 20 мільйонів гривень. Найбільш розповсюдженими фінансовими порушеннями є: незаконні витрати внаслідок оплати завищеної вартості виконаних робіт; не нарахування і неперерахування надходжень до загального та спеціального фондів бюджету; проведення незаконних виплат із заробітної плати безпідставне покриття витрат фізичних або юридичних осіб; недостачі матеріальних цінностей”, – зазначила Ірина Салогуб.

Із метою належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано матеріали 12 ревізій та 2 аудитів, правоохоронними органами розпочато 3 досудові розслідування, долучено до кримінальних проваджень матеріали 5 ревізій та 1 аудиту.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань до адміністративної відповідальності притягнуто 49 посадових осіб.

Начальник управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб розповіла, що найбільше порушень зафіксовано в освітній та аграрній сферах.

“Через не проведену оптимізацію деяких навчальних закладів, видатки на одного учня по області складають від 12 до 200 тисяч гривень на рік. Тому в цих освітніх закладів були борги по заробітній платі та за комунальні послуги, – розповіла Ірина Салогуб. – При цьому освітня субвенція останні три роки школами отримується постійно й має тенденцію до зросту”, – закцентувала Ірина Салогуб.

поширити новину: