Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Який фактор найсильніше змушує людей старіти, – з’ясували вчені

Жорстоке поводження або насильство в дитинстві швидше запускає в дорослому віці біологічне старіння тіла. Про це повідомляє офіційне видання Американської психологічної асоціації, пише glavred.info.

Дослідження провели фахівці зі Стенфордського і Гарвардського університетів.

В ході експерименту вони вивчали три різних ознаки біологічного старіння – раннє статеве дозрівання, клітинне старіння і зміни в структурі мозку. Травматичне вплив дитячих років виявилося пов’язано з усіма трьома.

“Вплив несприятливих факторів в дитинстві є потужним провокатором негативних наслідків для здоров’я в більш пізньому віці. Це викликає не тільки проблеми психічного здоров’я – депресію і тривожність, а й фізичного – серцево-судинні захворювання, діабет і рак”, – розповіла старший автор дослідження Кеті МакЛафлін, доктор філософії та ад’юнкт-професор психології Гарвардського університету.

За словами вченого, на наступному етапі досліджень вчені намагатимуться зрозуміти – чи здатні психосоціальні втручання уповільнити цей патерн прискореного біологічного старіння.

“Якщо це можливо, ми зможемо запобігти багатьом довгострокові наслідки для здоров’я, пов’язані з ранніми життєвими негараздами”, – заявила МакЛафлін.

фото ілюстраційне

поширити новину: