Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як зберегти зір: поради

У Нацслужбі здоров’я надали поради як зберегти зір.

Не всі хвороби ока можна попередити, але є кілька порад, які допоможуть зменшити шанси на зниження зору в майбутньому.

1. Носіть сонячні окуляри. Прямі сонячні промені прискорюють розвиток катаракти, тому важливо мати окуляри зі спеціальним покриттям, які блокують ультрафіолет. Темні окуляри можуть і не мати такого покриття, тому купуйте їх лише в спеціалізованих магазинах чи аптеках. На них повинна бути позначка UV400 – такі окуляри блокують 100% променів.

2. Не куріть. Куріння може викликати дегенерацію сітківки – це найчастіша причина втрати зору в людей, старших за 60 років. Також куріння підвищує ризик розвитку катаракти.

3. Їжте здорову їжу. Не лише моркву та чорницю: овочі, зокрема зелень, мають бути важливою частиною раціону. Їжа, багата на вітаміни С та Е, цинк, лютеїн, зеаксантин, омега-3, знижує ризики дегенерації сітківки. Проте не треба самостійно купувати вітамінні пігулки чи БАДи – вони найчастіше не засвоюються, а можуть і зашкодити.

4. Пройдіть огляд. Дорослі, в яких немає симптомів очних хвороб, все одно повинні пройти огляд у віці 40 років. У цей час можуть почати проявлятися ранні ознаки захворювань.

5. Захищайте очі від травм. Забезпечте належний захист очей, коли займаєтеся хокеєм, бейсболом, ремонтуєте будинок. Багатьом людям здається, що з ними нічого не може трапитися, але травми завжди неочікувані. Зазвичай достатньо стандартних захисних окулярів.

6. Знайте сімейну історію хвороб. Хвороби ока можуть зосереджуватися в родинах, тому важливо бути в курсі хвороб родичів, оскільки ви можете перебувати в групі підвищеного ризику.

7. Виявляйте хвороби вчасно. Більшість серйозних хвороб очей, таких як глаукома та дегенерація сітківки, можна успішно вилікувати на ранніх стадіях. Без лікування вони призводять до серйозної втрати зору або сліпоти.

8. Знайдіть свого лікаря. У кожного фахівця свій рівень знань та підготовки. Перш ніж записатися до лікаря, спробуйте розпитати про нього у знайомих, з’ясуйте, де він навчався, працював, підвищував кваліфікацію – часто ця інформація є у відкритому доступі.

9. Правильно користуйтеся контактними лінзами. Не можна спати в лінзах, якщо вони призначені лише для денного носіння, промивати їх слиною, водою або розчинами, в яких закінчився термін придатності – це може призвести до сильного болю і навіть втрати зору.

10.  Не перенапружуйте очі. Коли довго працюєте за комп’ютером, робіть перерву кожні 20 хвилин, відволікайтеся, дивіться вдалину. Якщо втома зберігається, це може бути ознакою синдрому сухого ока, пресбіопії або неправильних лінз в окулярах. Зверніться до лікаря, щоб визначити причину і пройти лікування.

поширити новину: