Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як часто потрібно молоді робити комплексний check up: пояснення НСЗУ

Як часто потрібно робити комплексний check up розповіли у Нацслужбі здоров’я.

Молоді люди зазвичай не скаржаться на здоров’я, тому рідко бувають у лікарів. Проте регулярні візити до сімейного лікаря – хороша звичка. Адже лікарі можуть наглядати за здоров’ям пацієнтів та вчасно призначати необхідні огляди й аналізи, зокрема комплексну перевірку організму.

“Хороший лікар не призначає всі аналізи підряд, а визначає, які з них потрібні саме вам – з огляду на скарги, спосіб життя, сімейну історію хвороби. Такі регулярні обстеження і тести дозволяють виявити проблеми ще до того, як вони дадуть про себе знати. Чим раніше лікар виявить хворобу, тим простіше і дешевше її вилікувати”, – пояснили у НСЗУ.

Лікарі первинної медичної допомоги рекомендують регулярно проходити такі тести й обстеження:

– вимірювання тиску;
– аналіз на холестерин;
– тест на ВІЛ/СНІД;
– тест на вірусні гепатити;
– раннє виявлення раку грудей:
– раннє виявлення раку шийки матки;
колоректальний скринінг;
– скринінг раку передміхурової залози;
– перевірка на рак шкіри;
– огляд у стоматолога;
– вакцинація за графіком.

Виміряти тиск, зробити аналіз крові, здати тести на ВІЛ та гепатити можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Національний календар щеплень включає ревакцинацію дорослих проти дифтерії і правця через кожні 10 років, тому знайдіть у медичних картках дату останнього щеплення. Якщо 10-річний термін уже минув, треба отримати три дози вакцини з певними інтервалами.

Жінкам від 20 років слід регулярно проходити обстеження грудних залоз та діагностику на рак шийки матки, у 30 років додається тест на вірус папіломи людини, у 40 – мамографія, у 50 – колоноскопія. Чоловікам після 40 років потрібен огляд в уролога, після 50 – колоноскопія.

Послуги, спрямовані на ранню діагностику онкозахворювань, є пріоритетними та безоплатними для населення. Направлення на дослідження виписує сімейний чи інший лікуючий лікар.

Відвідуйте свого лікаря щонайменше раз на рік, розповідайте йому про свій стан. Можливо, вас турбують болі, запаморочення, втома, тривожність та ін. Розкажіть про хвороби близьких родичів: сімейний анамнез може вплинути на ризик розвитку серцевих хвороб, інсульту, діабету, раку. Перед візитом запишіть усе, про що хотіли запитати, щоб не забути, нотуйте також відповіді й поради лікаря.

поширити новину: