Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Велике будівництво”: Олег Синєгубов оглянув стан реконструкції приймального відділення лікарні у Лубнах

У межах робочого візиту голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов відвідав Лубенський район. Він оглянув стан реконструкції приймального відділення та фізіотерапевтичного кабінету під відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування».

Як повідомили у Полтавській ОДА, цей об’єкт – один із восьми приймальних відділень, які будуються в області в межах програми Президента «Велике будівництво».

«Необхідно ефективно освоїти кошти і вкластися у встановлені терміни. Ми, коли ці проєкти починали, то наголошували, що наша принципова позиція – ресурси мають використовуватися ефективно. В нас дуже жорсткі вимоги щодо термінів. Люди мають отримати сучасне приймальне відділення, – зазначив Олег Синєгубов. – Проблемні питання, які нині виникають, створені штучно. Вважаємо, що вони мають бути оперативно вирішені, зокрема й за сприяння органів місцевого самоврядування. Зобов’язання держава виконала: у серпні перерахувала першу частину передбаченої суми – 3 мільйони 600 тисяч гривень. Стільки ж перерахують і у вересні. Підрядники мають ці кошти освоїти в повному обсязі. Ми готові повністю сприяти й допомагати у вирішенні організаційних питань – погодженні проєктів, проведенні держекспертизи. Водночас функції, які лежать на органах місцевої влади, вони також мають виконувати».

Народний депутат України Анастасія Ляшенко зазначила, що об’єкт дуже важливий для населення регіону.

«Підрядна організація, яка займається реконструкцією, – місцева. Її співробітники також проживають у цьому місті й лікуються у цій лікарні. Вони, як й інші тутешні жителі, зацікавлені, щоб об’єкт був зданий вчасно й ефективно працював. Як народний депутат, який живе і працює в цьому місті, представляє найвищий законодавчий орган влади саме від Лубен, я контролюю цей об’єкт. Дуже важливо, щоб люди отримували якісні медичні послуги, було необхідне сучасне обладнання та фахівці, які б з ним працювали і лікували пацієнтів», – сказала Анастасія Ляшенко.

Головний лікар Лубенської лікарні інтенсивного лікування Сергій Наталенко розповів, що загальна площа відділення – 1100 квадратних метрів, площа в приміщенні – 900 квадратних метрів. На базі приймального відділення передбачено створити відділення невідкладних станів із кількома ліжками. 

«Хворий, який приїздить із неточним діагнозом, має можливість у відділенні бути обстеженим. Якщо вимагає його стан, то проводяться лікувальні заходи. Після стабілізації стану пацієнта приймається рішення, чи переводити його на амбулаторне лікування, в інше відділення чи, можливо, виписувати. Із моменту, коли хворий перетинає поріг лікарні, він рахуватиметься за цим відділенням, а не чекатиме в приймальні, куди його спрямують, – пояснив Сергій Наталенко. – Палати розраховані на 6 ліжок – на 4 і на 2. Поряд – ургентна операційна. За проєктом планується встановити апарати комп’ютерної томографії, МРТ і ангіограф. Вони дуже потрібні. Додатково буде кабінет ендоскопії, уже придбана відеоендоскопічна стійка. Рентген-кабінет зроблений».

Сергій Наталенко зазначив, що нині у приміщенні замінені вікна. Тривають підготовчі роботи для початку реконструкції. Востаннє ремонт у приймальному відділенні проводили більше 15 років тому.

Фото: Полтавська ОДА

поширити новину: