Ви тут:
Суспільство Україна 

Українська поштова марка увійшла в трійку кращих у світі

Вперше в історії сучасного марковидання українська поштова марка “Олександр Вертинський. 1889-1957” виборола бронзу в конкурсі Yehudi Menuhin Trophy 2020 за найкращу музичну поштову марку світу 2019 року.

Україну випередили лише Аргентина та Чилі, марки яких відповідно здобули перше та друге місце конкурсу, повідомляють у пресслужбі Укрпошти.

Відомого українського естрадного артиста, кіноактора, композитора, поета і співака Олександра Вертинського на поштовій марці зображено в образі П’єро, в якому він виступав на початку своєї творчої кар’єри.

Автор поштового випуску — український художник Василь Василенко, відомий філателістичній спільноті за випусками “Традиційні головні убори Українців”, “Київські князівни на престолах Європи”, “Віра Холодна” тощо.

Поштова марка “Олександр Вертинський. 1889-1957”, присвячена 130-річчю від дня народження великого артиста, була введена Укрпоштою в обіг 21 березня 2019 року.

“Поштові марки — це справжнє мистецтво, на марках відтворюються важливі події в житті країни, її знакові особистості, відкриваються таємниці історії і пропагується українська культура. За 29 років незалежності Укрпоштою введено в обіг майже 2000 сюжетів поштових марок. Українські поштові марки — одні з кращих у світі, про що свідчать завойовані ними  численні філателістичні нагороди. За останні кілька років українські знаки поштової оплати зробили значний прорив у завоюванні престижних міжнародних нагород. Лише минулого року марковий аркуш «Комахи України» 2018 р.в. авторства Олександра і Сергія Харуків здобув відразу три нагороди — Grand Prix WIPA (Австрія), Nexofil Award (Іспанія) та Asiago (Італія), а поштові марки 2019 р.в. за програмою Europa на тему «Національні птахи» — «Лелека білий» та «Соловейко східний» (автор Наталія Кохаль) здобули перше місце у конкурсі «Найкраща марка Європи — вибір колекціонера 2019”, —  зазначив перший заступник генерального директора Укрпошти Олександр Перцовський.

Довідково. Нагорода міжнародної філателістичної асоціації  Philatelic Music Circle (PMC) Премія ім. Ієгуди Менухіна (Yehudi Menuhin Trophy) започаткована з 2001 року. Нею нагороджуються художники за кращу поштову марку з музичної тематики. Премія була заснована на честь американського скрипаля і дирижера Ієгуді Менухіна (1916 — 1999).

поширити новину: