Ви тут:
Суспільство Україна 

Українець загинув під час вибуху у Бейруті

Серед загиблих внаслідок потужного вибуху у Бейруті є громадянин України.

Про це на своїй сторінці у соцмережі facebook написав посол України в Лівані Ігор Осташ.

«Йому було лише 32. Він збирався одружитися. Здається, ще недавно голосував у посольстві. Молодий перспективний економіст вийшов з офісу компанії KPMG, щоб поїхати додому…
Страшний вибух забрав життя громадянина України Вільяма Азара.
Його мати – киянка Наталія Азар», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 4 серпня 2020-го близько 17:52 на 9-му складі в порту Бейрут почалася пожежа. Згодом, вона перекинулась на 12-й склад, де зберігалася аміачна селітра (добриво, яке за певних умов є вибухонебезпечним), яка була конфіскована владою у судна MV Rhosus і зберігалась в неналежних умовах шість років.

Перший вибух підняв хмару диму з вогнем, він супроводжувався хлопкоподібними звуками, схожими звук феєрверків. За 15 хвилин, о 18:08, пролунав другий значно масштабніший вибух, хвиля від якого буквально розтрощила багатоповерховий елеватор, що знаходився поруч епіцентру вибуху. У небо здійнялися помаранчеві хмари, що виникли від токсичного газу діоксиду азоту, який виділився після вибуху за участі нітратів.
На місці вибуху утворився кратер діаметром 140 метрів.
За даними йорданських сейсмологів потужність вибуху була еквівалентна землетрусу магнітудою 4,5, за даними ж геологічної служби США (USGS) — 3,3.

У тротиловому еквіваленті — 1 850 тон тротилу, за даними аналітика та експерта з озброєнь техаської приватної розвідувальної компанії Stratfor Сіма Така — 2,2 кілотони.

поширити новину: