Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україна за кількістю зареєстрованих випадків COVID-19 займає 34-те місце в світі, – Віктор Ляшко

На сьогодні Україна за кількістю зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби займає 34-те місце в світі, за смертністю від COVID-19 – 38-ме. За кількістю хворих на 1 млн населення Україна посідає 86-те місце. Серед європейських країн за кількістю випадків COVID-19 Україна посідає 8-ме місце, за смертністю – 15-те, за кількістю хворих на 1 млн населення – 37-ме.

Про це під час брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, повідомили у пресслужбі МОЗ.

“Динаміка поширення коронавірусної хвороби в світі не має тенденції до зниження. Кількість хворих у світі дорівнює 17 млн 106 тисяч, з яких 668 тисяч випадків хвороби закінчились летально. У Європі зареєстровано 2 млн 871 тисяч випадків коронавірусної хвороби, з яких 203 тисячі випадків – летальні. За минулу добу серед європейських країн найбільший приріст хворих на коронавірус спостерігався в Росії (5400 випадків), в Іспанії (3092 випадки) та у Франції (1346 випадків). В Іспанії почалась нова хвиля захворюваності на COVID-19. У сусідніх з Україною країнах, зокрема, в Румунії добовий приріст кількості випадків COVID-19 склав 1200 осіб, у Польщі – 657, в Молдові – 390”, – зазначив він.

Віктор Ляшко зауважив, що Україні слід готуватися до епідсезону грипу і ГРВІ, який припадає на жовтень-травень та в якому буде циркулювати і коронавірусна хвороба.

Кількість тестувань в Україні щодня зростає. Вчора, 31 липня, було здійснено рекордну кількість тестувань методом ПЛР – 16 860 тестів.

Читайте також: COVID-19 в Україні: за добу зафіксували понад тисячу нових випадків

Головний санітарний лікар України підкреслив, що зростання кількості випадків захворюваності на СOVID-19 в Україні спричинене послабленням карантинних заходів. Впровадження нових національних показників з 22 червня, за якими простежувалася динаміка захворюваності та впроваджувались обмежувальні заходи, дозволила МОЗ якісно та ефективно визначати регіони з тенденцією до зростання.

“Згідно зі світовою статистикою, кількість хворих та смертність від коронавірусу зростає: США – 165 тисяч летальних випадків, Бразилія – 92 тисячі, Великобританія – 46 тисяч, Мексика – 46 тисяч, Італія – 35 тисяч летальних випадків. І це країни, в яких було запроваджено карантин різного ступеню жорсткості”, – наголосив він.

МОЗ нагадує, що зараз дієвим методом профілактики поширення COVID-19 є обмежувальні та протиепідемічні заходи. Сьогодні 139 вакцин перебувають на етапі доклінічних досліджень, 25 уже досліджуються клінічно, 6 з них максимально наблизились до практичного застосування і перебувають на третій стадії випробувань.

Читайте також:  Україну поділили на 4 зони карантину: Полтавщина – у “зеленій”

Сьогодні в лікарнях, визначених для прийому хворих з коронавірусною хворобою, є 3759 апаратів ШВЛ, збільшена кількість ліжок з централізованим підведенням кисню, зросла забезпеченість моніторами пацієнтів, пересувними апаратами та газоаналізаторами крові. Збільшилась кількість лабораторій: в Україні нині 94 лабораторії ПЛР та 279 лабораторій ІФА.

З 1 серпня в Україні починають діяти нові правила адаптивного карантину. Рівень епідемічної небезпеки регіону визначатиметься рішенням Центральної комісії з питань ТЕБ та НС. Якщо впродовж 5 днів регіон перевищує один з визначених показників, відповідно приймається рішення щодо рівня його епідеміологічної небезпеки. До таких показників відноситься середня кількість тестувань протягом останніх семи днів, коефіцієнт зайнятості ліжок, коефіцієнт виявлення випадків та показник зростання кількості випадків. Якщо коефіцієнт зайнятості ліжок перевищує 50% впродовж останніх 5 днів, всі адміністративно-територіальні одиниці регіону матимуть жовтий колір. Якщо цей показник перевищує 75%, регіон матиме червоний колір зі значними обмеженнями.

Відповідно до рівня епідемічної небезпеки (зеленого, жовтого, помаранчевого та червоного) в Україні впроваджуються обмежувальні заходи. В зеленій зоні це маска на обличчі в громадських будівлях та транспорті, проведення масових заходів не більше 1 людини на 5 кв. м.

Система Orphus Поделиться на fb