Ви тут:

Україна вперше в історії викликала посла з Білорусі для консультацій, – Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба викликав із Білорусі посла для консультацій щодо “оцінки перспектив українсько-білоруських відносин у новій реальності”.
Заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби опублікували на сайті МЗС України.

“Як ви знаєте, минулої п’ятниці офіційний Мінськ передав затриманих “вагнерівців” до Росії, попри наявність усіх правових та моральних підстав передати їх Україні. Цей крок підірвав довіру між нашими країнами та завдав важкого удару нашим двостороннім відносинам. Після цього Олександр Лукашенко неодноразово і абсолютно безпідставно звинувачував Україну у недружніх кроках проти Білорусі. Якісно нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому випливають з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії та ОДКБ до врегулювання ситуації у Білорусі”, – йдеться у заяві.

Як наголосив Дмитро Кулеба, сукупність зазначених фактів та дій, а також розвиток подій у Білорусі, суспільство якої висловило вотум недовіри офіційним результатам виборів президента Білорусі, кардинально змінює ситуацію в українсько-білоруських відносинах. 

“З огляду на це, я ухвалив рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин у новій реальності, що склалася, вироблення відповідних рішень з урахуванням усього комплексу факторів. Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку у відносинах з Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська”, – зазначив він.

Міністр закордонних справ України додав, що Україна жорстко захищатиме свої національні інтереси. При цьому виклик посла на консультації жодним чином не вплине на здатність забезпечувати права та законні інтереси громадян України на території Білорусі.

Нагадаємо, як повідомляли раніше ОКІА “Новини Полтавщини”, що у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Білорусі, МЗС України рекомендує утриматися від поїздок до цієї країни. Тим, хто вже знаходиться у Білорусі, МЗС радить уникати масових заходів та місць скупчення громадян».

Довідка: виклик посла на консультації до столиці – одна із форм дипломатичного реагування, яка застосовується для демонстрації невдоволення політикою чи недружніми діями іноземної держави, у якій цей посол акредитований.

Система Orphus Поделиться на fb