Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна поставила на паузу всі контакти з Білоруссю, – Кулеба

Голова українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що про відновлення стосунків з Білоруссю подумає тоді, коли держава не зазнаватиме репутаційних втрат від цього.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів у ефірі одного з телеканалів, передає Еспресо.TV.

Міністр пояснив, що Україна приєдналася до заяви ЄС щодо ситуації в Білорусі та зауважив, що про відновлення стосунків з північною сусідкою мовитиметься тоді, коли Україна буде певна, що не зазнає репутаційних втрат.

“Щойно білоруська влада вдалась до насильства проти мирних протестувальників, я особисто ініціював заяву МЗС країн Люблінського трикутника (Польщі, Литви, України), у якій ми засудили насильство”, – наголосив Кулеба.

Після цього українське МЗС опублікувало розгорнуте пояснення, у якому “детальніше висловило свою позицію”. У цій заяві, за словами Кулеби, зазначено, що Україна поділяє позицію Європейського Союзу.

Очільник дипвідомства Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна поставила на паузу стосунки з Білоруссю. Міністр наголосив, що наша країна стала єдиною, яка викликала посла для консультацій через події в Білорусі.

“Ми стежимо за розвитком ситуації, і тільки коли переконаємося, що ці контакти не завдаватимуть репутаційних, моральних, етичних втрат для України, ці контакти будуть відновлені”, – виокремив дипломат.

“Також голова МЗС окремо відзначив, що наразі між президентами Олександром Лукашенком та Володимиром Зеленським немає жодних контактів навіть у планах. Міністр відзначив, що Україна може перенести майданчик переговорів по Донбасу з Мінська”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ldaily.ua

поширити новину: