Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

У полтавському виші відкриють меморіальну дошку загиблому студенту Максиму Хітайлову

25 серпня у Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” вшанують пам’ять загиблого студента і відкриють меморіальну дошку Максиму Хітайлову – студенту третього курсу Навчально-наукового інституту архітектури і будівництва, який загинув 18 лютого на Луганщині.

Про це інформують у пресслужбі університету.

Максим Хітайлов народився 7 жовтня 1997 року у селі Велика Знам’янка Кам’янко-Дніпровського району Запорізької області. Виріс і проживав у селі Вирішальне Лохвицького району Полтавської області. У 2017 році Максим Хітайлов закінчив Миргородський художньо-промисловий коледж імені М. В. Гоголя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» і вступив до університету. Навчався за державним замовленням за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» (група 301 БТп).

Минулого року вирішив служити у лавах Збройних Сил України. Був прийнятий на військову службу за контрактом у квітні 2019 року на посаду гранатометника. Службу проходив у 72-й окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців.

Загинув 18 лютого 2020 року під час нападу бойовиків на спостережний пункт поблизу Хутора Вільного.

Читайте також: Полтавці попрощались із загиблим на Луганщині бійцем Максимом Хітайловим

Президент України Володимир Зеленський Указом №93/2020 “Про відзначення державними нагородами України» від 18 березня нагородив Максима Хітайлова орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Це друга втрата університету – у лютому 2020 року минуло п’ять років після загибелі випускника Дмитра Коряка. Він закінчив у 2011 році тоді ще електромеханічний факультет. Був учасником Євромайдану та Полтавського майдану. Пізніше пішов добровольцем до загону особливого призначення «Азов», у складі якого воював до свої трагічної загибелі 11 лютого 2015 року.

15 липня 2015 року на фасаді університету відкрито меморіальну дошку Дмитру Коряку, а його ім’я та життєпис занесені до Книги пошани, яка зберігається у Народному музеї історії Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”.

Відтепер у Книзі пошани є сторінка, присвячена Максиму Хітайлову.

 

ФОТО: Полтавщина

поширити новину: