Ви тут:
Анонс Культура Оголошення Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтаві з нагоди Дня незалежності та Дня пам’яті захисників України презентують книгу “Капелани. На службі Богу і Україні”

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського (зала №22) відбудеться у Полтаві Презентація книги Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Капелани. На службі Богу і Україні». Захід 26 серпня, о 14-00, відбудеться рамках проєкту Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського «Капелани-духовний щит України».

У заході візьме участь упорядниця книги, співробітниця УІНП, координаторка усно-історичних проектів УІНП, кандидат історичних наук Тетяна Привалко. Також на захід запрошено: керівництво Полтавської обласної державної адміністрації ; архієпископа Полтавського і Кременчуцького Православної церкви України владику Федора; архиєпископа Полтавсько-Харківської єпархії Православної церкви України владику Афанасія; капелана ПЦУ, поліцейського Роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в Полтавській області, сержанта поліції,одного із оповідачів книги Сергія Сущенка; капелана-волонтера ЗСУ (36-та бригада морської піхоти,8 батальйон Української добровольчої армії (УДА), батальйон «Азов», 25 –та десантно-штурмова бригада) Юрія Лобачевського; капелана УГКЦ 5-ї батальйонної тактичної групи 81-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ полтавця Максима Кролевського; капелан ПЦУ 92 окрема механізована бригада ЗСУ Григорія Гандзія та ін. Презентація покликана пошанувати особливих людей – захисників державної незалежності, священиків, які   об’єднавши свої зусилля, відправилися на російсько-український фронт на захист України від російської агресії і для духовної підтримки наших військовослужбовців.

Саме капелани молитвою і добрим словом підтримують дух і волю українських захисників Вітчизни на передовій. Саме капелани рятують воїнів у час найважчої душевної боротьби. Організатори презентації: Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського та Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті. Організатори мають на меті донести історичну правду про російсько-українську війну та унікальне явище капеланського руху.

ДОВІДКОВО: У книзі «Капелани. На службі Богу і Україні» йдеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську. До видання увійшли спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священиків УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, одного служителя Мусульманської релігійної громади «Милість» і одного – Житомирської єврейської месіанської общини. До видання увійшли спогади капеланів різних конфесій, в тому числі й капелана ПЦУ, поліцейського Роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в Полтавській області, сержанта поліції Сергія Сущенка.

Серед оповідачів є дві жінки-капелани. Четверо героїв книги – Юрій Казміренко, Іван Ісайович, Василь Хіміч, Павло Гончарук  – є лауреатами міжнародної відзнаки імені отця Омеляна Ковча, видатного українського гуманіста, військового капелана, Священномученика Української греко-католицької церкви, пам’яті якого і присвячено це видання. Переднім словом до книги стала стаття, що народилася у результаті розмови з Головою Синодального управління військового духовенства Православної церкви України Митрополитом Іоаном. У ній окреслено особливості роботи з підготовки священиків до служіння у війську під час війни та створення мережі військових капеланів у Православній церкві України, представників якої в українському війську від 2014 року і дотепер налічується найбільше.

Спогади військових капеланів були записані з травня 2018 до червня 2019 року в межах проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». Загалом у проекті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні. Укладачі книги, співробітниці Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко.

поширити новину: