Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували проєкт генерального плану міста

18 серпня у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулися громадські обговорення щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проєкту внесення змін до генерального плану Полтави та звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Окрім представників міської влади та архітекторів, до обговорення долучилися полтавці, громадські активісти. 

“Генеральний план міста – це основний документ місцевого рівня для стратегічного планування розвитку міста на найближчий період. Не частіше, ніж один раз на п’ять років до нього можна вносити зміни чи корективи. Уже понад вісім років генплан Полтави не змінювався”, – йдеться у повідомленні.

Внесення змін до генерального плану міста було виконано відповідно до Програми розроблення та оновлення містобудівної документації для міста Полтави на 2017-2020 роки, яка була затверджена рішенням сесії Полтавської міської ради. Рішенням виконкому було оголошено процедуру проведення громадських обговорень. Вони почалися з 29 липня і триватимуть до 28 серпня.

Розробляли та презентували проєкт змін до генплану фахівці державного підприємства “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО” імені Ю.М.Білоконя.

“Сьогодні ми презентуємо ті напрацювання, які були розроблені архітекторами. Це те бачення, як має розвиватися інфраструктура міста, які мають бути перспективні території для забудови, промисловості, громадського простору, для майбутніх нових артерій міста, які будуть з’єднувати мікрорайони. Важливість цього заходу полягає у відкритості, адже презентуємо вам проєкт генерального плану з можливістю внести до нього корективи від громади”, – наголосив секретар міськради Олександр Шамота.

Тож, основними відмінностями нового проєкту генерального плану будуть зміна призначення території авіамістечка. Раніше ця територія визначалася під приватну багатоповерхову забудову, зараз вона буде закріплена під територію військового призначення. Будуть визначені й два нових місця під технологічні парки. Також передбачені зміни у транспортному сполученні – зміна конфігурації проходження майбутньої вулиці Лазурної. Таким чином це дасть можливість сполучити у майбутньому дві частини міста.

“Одне з головних завдань, яке стояло перед проєктантами – це пошук резерву земельних ділянок, для виділення їх під будівництво індивідуального житла для воїнів АТО. Адже на сьогодні, у Полтаві у черзі отримання земельної ділянки перебувають понад 2 тисячі осіб. Тому ми хочемо максимально задовольнити їх інтереси”, – зауважив перший заступник міського голови Ігор Федій.

Детально ознайомитися з проєктом внесення змін до генерального плану Полтави можна на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету за посиланням. Також надати свої пропозиції, зауваження або коментарі ви можете у письмовій формі до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради у термін до 28 серпня.

Фото: Полтавська міська рада

Система Orphus Поделиться на fb