Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про учасника війни на Сході Антона Цедіка

У літературно-меморіальному музеї імені Івана Котляревського у Полтаві відбулася презентація книги “Антон “Еней” Цедік – правдива Душа в пошуках Істини”.

Авторами книги є директор Полтавської школи №17 Олена Голтвяниця, вчитель Олена Стоцька та мати Антона Ольга Цедік.

“Я сама не полтавка, але три роки тому стала працювати тут у гімназії. Мене зацікавила кімната пам’яті, яка там знаходиться. Саме тоді я дізналася про Антона Цедіка, який за життя був цікавим та неординарним хлопцем. Згодом я познайомилася з його батьками. На початку ми мали спогади батьків, однокласників, друзів, побратимів, родичів Антона. Крок за кроком ми збирали матеріали для цієї книги, – розповіла упорядник книги Олена Стоцька.

Антон Цедік народився 1987 року у місті Полтава. Навчався в Полтавській загальноосвітній школі № 17, після 7-го класу перевівся до Полтавського ліцею № 1 імені Івана Котляревського. Захоплювався історією, політикою та військовою справою. У школі займався танцями, тхеквондо і боксом, пізніше — кендо. У 2004 році вступив на факультет міжнародної економіки й менеджменту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, провчившись рік перевівся на заочну форму навчання і здійснив свою мрію — почав навчатись на історичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Працював помічником власника інтернет-магазину «Сam.in.ua» у місті Київ.

Читайте також: У Полтаві збирають кошти на видання книги про полеглого воїна Антона Цедіка

З початком російської збройної агресії проти України вирішив йти до добровольчого батальйону. У травні потрапив у “Дніпро-1”. Проте пробув у ньому недовго і повернувся до навчального центру в Нових Петрівцях. Там 16 червня зарахований у склад батальйону “Донбас”, до початку липня проходив бойовий вишкіл перед відправленням на Схід.
Молодший сержант резерву, стрілець-санітар 1-го відділення 1-го взводу спецпризначення 2-ї роти спецпризначення резервного батальйону спеціального призначення “Донбас” Національної гвардії України. Брав участь у боях за визволення Лисичанська, Попасної. 20 серпня відмовився йти у відпустку і поїхав в Іловайськ.

29 серпня 2014-го загинув під час виходу колони батальйону “Донбас” з оточення під Іловайськом “зеленим коридором” між селами Многопілля та Червоносільське. Їхав у кузові автомобіля КрАЗ, коли російсько-терористичні формування відкрили вогонь по колоні. Антон Цедік (“Еней”) загинув від кулеметної черги. У тому ж КрАЗі загинули Леонід Петихачний (“Броня”) та Андрій Ваховський (“Браво”). Вже після смерті внаслідок вибуху тіло Антона обгоріло. Похований 8 вересня на Алеї Слави Боженківського кладовища Полтави.

поширити новину: