Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві навчали адміністрації та охорону ТРЦ, як діяти у разі терористичної загрози

У вивченні та відпрацюванні порядку дій при загрозі вчинення терористичного акту взяли участь співробітники Антитерористичного центру регіонального управління СБУ (ініціатор навчань), спеціалісти вибухотехнічної служби Головного управління поліції Полтавщини, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій та керівники охоронних фірм.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Після теоретичної частини, побудованої на обговоренні різних ситуацій, учасники навчань відпрацювали порядок евакуації та обстеження “замінованого” об’єкту. Зокрема, детально проаналізували послідовність “кроків” при виявленні ймовірних вибухових пристроїв та психологічні аспекти поведінки в екстремальній ситуації.

Представниця координаційної групи Антитерористичного центру при Управлінні СБУ області Ольга Кропивка радить:

“У разі виявлення предмету, що викликає підозру (особливо в торгових центрах, на об’єктах транспорту, культурно-розважальних, спортивних закладах), необхідно взяти ситуацію під контроль, не панікувати та дотримуватися правил безпеки.

А саме:

– не підбирати та не штовхати ногами виявлені підозрілі речі (валізи, коробки, пакети, предмети з годинниковим механізмом чи дротами, гранати, набої, зброю тощо);

– у разі виявлення такого предмета потрібно негайно поінформувати про це адміністрацію та охорону закладу, а також СБУ, поліцію та рятувальників. Обмежити доступ перехожих, огородивши периметр небезпеки підручними засобами, та дочекатися приїзду слідчо-оперативної групи й фахівців вибухотехнічної служби”.

Батькам фахівці радять пояснити дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або у під’їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.

У разі виявлення залишених без нагляду речей у громадському транспорті (автобус, потяг) слід опитати людей, які перебувають поруч, щоб встановити їх власника.

Якщо це зробити не вдалося:

– негайно повідомте про “знахідку” водієві (машиністові потягу) та поліцейському;

– не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмету.

Якщо підозрілий предмет у під’їзді будинку:

– опитайте сусідів (можливо, він належить комусь із них);

– якщо власника не встановлено, негайно телефонуйте за номером 102.

У будь-яких ситуаціях, пов’язаних з виявленням невідомого предмета, діють прості, але важливі правила:

– не чіпати, не пересувати, не розкривати;

– зафіксувати час виявлення;

– зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від місця виявлення;

– обов’язково дочекайтеся прибуття слідчо-оперативної групи поліції, оскільки ви – важливий свідок.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

поширити новину: