Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві може з’явитися вулиця Ґарета Джонса

Обласний центр може отримати вулицю, названу на честь валлійського журналіста, який уперше у західній пресі заявив під власним іменем, що в Україні у 1932—1933 роках відбувся Голодомор.

Відповідна електронна петиція з’явилася на сайті Полтавської міської ради.

«Саме за те, що британський журналіст Ґарет Джонс був одним із перших західних кореспондентів, які намагалися своїми публікаціями донести світові правду про злочин убивства голодом мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках, вважаю, що його іменем має бути названа одна з вулиць в мікрорайоні Лазурний в м. Полтава.
Прошу розглянути дану петицію та прийняти рішення про найменування вулиці іменем Ґарета Джонса в мікрорайоні Лазурний в м. Полтава», – вважає автор петиції Людмила Теймуразян.

Під час третьої та останньої подорожі до Радянського Союзу в березні 1933 року Гарет знехтував попередженням посольства і забороною ОДПУ на в’їзд іноземним журналістам до України та нелегально вирушив у подорож. Гарет записав у щоденнику про зустріч з Малкольмом Маггеріджем у Москві перед початком подорожі.

Читайте також: До кінця травня на трьох вулицях Полтави завершать облаштування велосмуг

Поки Гарет перебував в Україні, Маггерідж написав три статті для «Манчестер гардіан», однак вони були надруковані наприкінці місяця без імені автора, сильно відредаговані та розміщені глибоко в середині газети. Повернувшись до Берліна, 29 березня 1933 року Гарет зробив відомий прес-реліз, який був надрукований багатьма газетами, зокрема «New York Evening Post» та Манчестер Гардіан.

поширити новину: