Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві 7 дітей-сиріт цьогоріч отримають власне житло

Цього року 7 дітей-сиріт безкоштовно отримають власні квартири.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

На засіданні комісії щодо формування потреби в субвенції для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа розглянули питання про розподіл субвенції між бюджетами районів Полтави, відповідно до розподілу субвенції між конкретними дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, особами з їх числа в порядку черговості взяття на квартирний облік.

“Я дякую усім причетним до результату складної бюрократичної роботи. Наше головне завдання при реалізації цього проєкту — отримати максимальне фінансування для міста і дати можливість дітям-сиротам отримати своє житло, — говорить Олександр Шамота. — Ми продовжуємо активно займатися цим питання. Минулого року отримали 3 квартири, цьогоріч — вже 7. Квартири отримають троє дітей із Подільського району міста та по двоє з Шевченківського та Київського. Тому, я сподіваюся, за декілька років ми зможемо вирішити питання щодо забезпечення житлом саме дітей-сиріт”.

Раніше відбулося засідання регіональної комісії у Полтавській обласній державній адміністрації, на якій було ухвалено рішення про розподіл субвенції між конкретними дітьми-сиротами. Загальний обсяг субвенції, яку отримає цьогоріч Полтава — понад 3,5 млн гривень. Цих коштів цілком вистачає, щоб придбати житло для 6 дітей. У зв’язку із тим, що за результатами розподілу субвенції утворився залишок коштів у сумі 419 881 грн, на придбання житла для ще однієї дитини не вистачає 115 938 грн. Тож, розглядатимуть питання про виділення із міського бюджету додаткових коштів.

“Ця субвенція вже розподіляється по районах, де зареєстровані діти-сироти, для яких дійшла черга отримати кошти. Надходить фіксована сума орієнтовно 535 тисяч гривень, на яку вони можуть за власними вподобаннями і контролем працівників міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обрати те житло, яке їх найбільше задовольняє— зауважив перший заступник міського голови Ігор Федій. — Це може бути як однокімнатна квартира, так і двокімнатна. Процес придбання житла не простий, адже кошти не надаються особисто дітям, а працівники міського Центру будуть підшуковувати відповідні квартири, які б сподобалися дітям та, сподіваюся, до Нового року усі вони вже будуть із власним житлом”.

Фото: Полтавська міська рада

Система Orphus