Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Лубнах відкрилася 19-та Всеукраїнська виставка декоративного мистецтва

20 серпня у галереї образотворчого мистецтва ім. Г. Стеллецького відбулося урочисте відкриття 19-ої Всеукраїнської виставки декоративного мистецтва “Світ Божий як Великдень”. Культурно-мистецький захід зібрав еліту не лише Лубен, а й багатьох областей України: Івано-Франківщини, Львівщини, Волині, Дніпропетровщини, Київщини, Одещини, Харківщини та інших.

Серед учасників виставки заслужені майстри народної творчості України, художники, члени НСПУ з 27-ми міст нашої держави, розповіли у Лубенській міській раді.

У Лубнах виставка подібного масштабу проводиться вперше: 15 областей, 96 авторів та понад 200 найрізноманітніших робіт: декоративний живопис, великодня писанка, гобелени, ручний розпис по тканині та дереву, дерев’яні та керамічні скульптури, ляльки та ще багато іншого.

Відкрив виставку міський голова Олександр Грицаєнко, який привітав усіх учасників, поважних гостей, відзначивши, що для Лубен є надзвичайно почесною місією проводити культурно-мистецький захід такого рівня, де гідно представлені роботи і наших лубенських місцевих майстрів. Принагідно Олександр Петрович привітав усіх присутніх з прийдешніми Днем Державного прапора та Днем Незалежності України і вручив представникам НСХУ на згадку фотокаталог “Лубни на перехресті століть” та грамоту виконавчого комітету за організацію Всеукраїнської виставки.

Слова вдячності та захоплення звучали від поважних гостей заходу: заступника голови Національної спілки художників України Миколи Кіщука, заступника голови НСХУ Костянтина Чернявського, голови Полтавської обласної організації НСХУ Юрія Самойленка, а також від народного художника України, професора Михайла Гойди та його дружини, ректора академії ім. Бойчука, заслуженого художника України Оксани Гойди- Полтавець.

Крім того, приємною новиною стало для присутніх повідомлення від заступника голови НСХУ Костянтина Чернявського про прийняття міського голови Олександра Грицаєнка до НСХУ у якості почесного члена. Таке рішення було прийняте на одному з останніх засідань ради НСХУ, враховуючи значний особистий внесок Олександра Грицаєнка у розвиток образотворчого мистецтва, підтримку та сприяння творчості художників. Крім того, наша лубенка, талановита художниця Аліна Гончарова стала володаркою іменної стипендії Президента для талановитої молоді.

Музичний супровід мистецькому заходу забезпечили віртуозні музиканти – ансамбль народних інструментів “Посулля”(керівник В’ячеслав Мисник”), гра на фортепіано – Ольга Грицун та Олена Гулакова.

Система Orphus