Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Справжній прорив за останні 15 років: цьогоріч в Інституті серця провели 4 трансплантації серця

Україна витрачає щороку близько 1,08 млрд гривень на трансплантацію органів її громадянам за кордоном. Ця сума покриває лише 5 відсотків потреби в трансплантації. Вартість пересадки органів в Україні в 5-6 разів дешевше, аніж, наприклад, в Білорусі.

Трансплантація серця за кордоном коштує близько 3,5 млн гривень. В Україні за таку суму можна здійснити 4 таких операцій.

“За останні 6 місяців Інститут серця провів 4 трансплантації серця. Це був справжній прорив за останні 15 років. Дві операції було зроблено в Ковелі, третю трансплантацію – у Львові. У всіх цих 3 випадках було забезпечено транспортування реципієнта до донора. І Ковель та Львів знаходяться на такій відстані, що привезти серце за короткий період було неможливо. Інститут серця прийняв нестандартне рішення – вести своїх пацієнтів та робити їм пересадки на місці, а на наступний день забирати”, –  повідомив директор Інституту серця Борис Тодуров.

Читайте також: МОЗ планує створити Єдиний реєстр трансплантації

4-тому пацієнту було здійснено пересадку декілька тижнів тому в Києві. Донором була молода людина, яка загинула в автомобільній катастрофі. Лікарі брали донорські органи в лікарні швидкої допомоги. Це був перший в Україні мультиорганий забір, коли були взяті серце, дві нирки і печінка. Цей досвід показав, що такі операції можна робити в Україні.

За останнього хворого лікарі, які працюють в рамках пілотного проекту, вперше отримали гроші офіційно від МОЗ. Це 560 тисяч гривень за трансплантацію та за витратні матеріали.

 

поширити новину: