Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

“Шляхами шведсько-української союзної армії 1709 року”: полтавців запрошують у велотур

Полтавська битва для багатьох й досі залишається символом російської слави в Україні, а про спробу в історії становлення української незалежної держави мало хто знає. Учасникам велотуру організатори пропонують відкрити досі маловідому сторінку історії українсько-шведських стосунків.

«Шляхами шведсько-української союзної армії 1709 року» ч.2: від Полтави до Переволочної – такий маршрут пропонують велолюбителям.

“Наш туристичний маршрут пролягатиме місцями, де відбувалися ключові події Великої Північної війни на Полтавщині. Учасники походу дізнаються про шляхи союзної армії шведського короля Карла XII та гетьмана України Івана Мазепи, про місця дислокації військ та штаб-квартири командного складу”, – розповіли організатори.

Розпочнеться маршрут на Огнівці та Сади 1, саме тут дислокувався обоз шведської армії і після поразки Полтавської битви звідси розпочався відступ Карла XII та Івана Мазепи. Далі – через Старі та Нові Санжари, там учасники дізнаються, де знаходилися фортеці, в яких дислокувалися загони шведського війська та запорізьких козаків.

Проїдуть Білики і Кобеляки, які були підконтрольні союзній армії. А в Правобережній Сокілці можна буде побачити чудові краєвиди з високої гори, де була фортеця. Ще більш чарівний краєвид відкриється із Зміїної гори, де і запланована ночівля у наметах.

Наступного дня учасники велотуру відвідають Світлогірське та дізнаються, де знаходилася фортеця в Переволочній. Далі заїдуть в Келеберду та Горішні Плавні, відвідають пам’ятні знаки українським козакам.

“Цей туристичний маршрут з інформаційним матеріалом використовується для проєкту «Популяризація туристичного маршруту «Шляхами союзної армії шведського короля Карла ХІІ та гетьмана України Івана Мазепи: від Гадяча до Переволочної» за фінансової та інформаційної підтримки Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради та Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації”, – розповіли організатори.

📅 Коли: 21–24 серпня 2020 року
🕓 Час зустрічі: 18:00
🚩 Місце зустрічі: Свято-Покровський храм на Садах-2 (вул. Нікітченка,

Для участі зареєструйтеся.

поширити новину: