Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Ремонт харчоблоків та НУШ: на Полтавщині тривають тендерні закупівлі щодо використання освітньої субвенції

За словами заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна, якщо в окремих районах не розподілять освітні субвенції, кошти передадуть тим громадам, які готові проводити закупівлі.

Про це йшлося на нараді щодо виконання державних субвенції у Полтавській ОДА.

У нас є дві основні освітні субвенції — для ремонту та придбанню обладнання для їдалень та для реалізації програми “Нова українська школа”. Є райони, які ще не провели тендерні закупівлі і навіть ще їх не розпочали. За чотири тижні розпочнеться освітній процес. Якщо до кінця цього тижня ви не зможете оголосити тендери на Prozorro, ми робитимемо перерозподіл коштів тим громадам, які готові проводити закупівлі. Щодо НУШ, до кінця цього тижня необхідно провести позачергові сесії і прийняти рішення щодо співфінансування і виставити тендерні закупівлі”, – підкреслив Дмитро Лунін.

Начальник Управління освіти виконкому Полтавської міськради Юрій Матвієнко повідомив, що до початку навчального року школи отримають меблі для першокласників.

Щодо субвенції на харчоблоки, то тендер оголошений.  20-21 серпня має відбутись аукціон. Що стосується субвенції на НУШ, то тендерні закупівлі оголошені, дидактичний матеріал вже поставляють у школи. Щойно завершиться процес поставки – відбудеться проплата. Щодо придбання сучасних меблів, то тендерна закупівля вже відбулась і поставка має бути до 15 серпня. Щодо спортивного інвентарю – до кінця цього тижня ми оголосимо тендер”, – зазначив Юрій Матвієнко.

У деяких районах Полтавської області по двом освітнім субвенціям вже оголошений тендер, в інших — оголосять  до кінця цього тижня.

У Кременчуці запевняють, що меблями для перших класів забезпечать школи до 1 вересня.

У чотири школи вже завезені меблі для перших класів. До 1 вересня мають бути забезпечені всі школи. Також проводиться робота щодо закупівлі комп’ютерної техніки. Може виникнути проблема стосовно комплектуючих матеріалів, бо вся Україна зараз готує парти для НУШ. Зважаючи на досвід попередніх років, лише до 20-го вересня отримуємо комплектуючі”, – повідомив міський голова Кременчука Віталій Малецький.

Дмитро Лунін також про рекомендації головного санітарного лікаря щодо організації навчального процесу з 1 вересня.

Треба вивчити питання щодо шкіл: чи можуть вони забезпечити дотримання соціальної дистанції у класах, дезінфекція для кожного класу, масковий режим. Хоч у документі вказано, що діти під час навчання не повинні перебувати в масках. Я вважаю, що не буде зайвим, якщо діти будуть у масках на уроках. Також потрібно проводити температурний скринінг. Переконаний, що ця постанова ще зазнає змін щодо використання цих засобів”.

Перейти до вмісту