Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ректор Полтавської політехніки очолив підгрупу з розробки проєкту Стратегії розвитку вищої освіти України

Відповідно до Указу Президента України від 03.06.2020 №210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» створена Робоча група з розроблення проєкту Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки.

Для організації ефективної взаємодії фахівців під час розробки проєкту Стратегії, учасників Робочої групи розподілено по 13-ти підгрупах. Голова Ради ректорів вищих навчальних закладів Полтавського регіону, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко очолив підгрупу №2 – «Міжнародний досвід організації системи вищої освіти».

Про це повідомили в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Уже відбулось кілька засідань, створено окрему онлайн-платформу, де підгрупи активно працюють і викладають напрацьовані пропозиції щодо місії, візії вищої освіти, складових SWOT-аналізу вищої освіти, пріоритетів розвитку вищої освіти, які повинні знайти відображення у проєкті Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки.

18 серпня відбулось підсумкове засідання підгрупи №2. Обговорили з колегами пропозиції членів групи та 35 зовнішніх експертів, надіслані через спеціальну форму на сайті Міністерства.

“Ми аналізували всі пропозиції, а також досвід Польщі, Великої Британії, Ірландії. Визначили результуючі пропозиції, які будуть надіслані до Міністерства освіти і науки України. Серед ключових пропозицій – актуальність міжнародного вектору розвитку, диверсифікація фінансування, фінансування наукової діяльності, посилення співпраці з бізнесом, оптимізація мережи ЗВО, забезпечення добросовісної конкуренції та реальна фінансова автономія ЗВО.

Розвиток інновацій, надання якісних освітніх послуг та їх експорт, вихід на міжнародний ринок освітніх послуг, конкурентоспроможність українських ЗВО, урахування наслідків пандемії, використання можливостей дистанційної освіти, впровадження дуальної освіти – все це стало стратегічними пріоритетами.

У нас з колегами спільне бачення: кожен українець має розуміти, що вища освіта і диплом – це ключ до можливостей, а не «корочка, бо так треба». Український диплом має бути знаком якості у всьому світі. А за документом має бути зміст – якісні знання і фахові компетенції», – прокоментував ректор Володимир Онищенко.

Кожен фахівець міг за власним бажанням взяти участь у розробці проєкту.

Пропозиції щодо стратегічного бачення розвитку вищої освіти та її ролі в житті суспільства приймались на комунікаційному інтернет-майданчику Робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки до 18:00 17 серпня 2020 року.

Усі матеріали, які були зареєстровані на www.reform.org.ua, передані членам Робочої групи для опрацювання, підготовки проєкту Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки і подальшого винесення його на громадське обговорення.

поширити новину: