Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Програма медичних гарантій: за три місяці пацієнти отримали понад 158 тисяч пріоритетних послуг

НСЗУ законтрактувала 3029 надавачів медичної допомоги на надання послуг населенню за Програмою медичних гарантій. З них 2485 – комунальні заклади, 211 – приватні, 333 – ФОП.

Найбільшу кількість надавачів законтрактовано на:

– надання первинної медичної допомоги – 1610;
– надання амбулаторних послуг – 1429;
– надання стаціонарних послуг загального профілю – 1084.

Загалом за квітень-червень НСЗУ виплатила медзакладам за надання медичних послуг населенню за Програмою медгарантій понад 20 млрд грн.

У зв’язку з епідемією COVID-19 в травні НСЗУ уклала додатково договори з медзакладами на надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою або з підозрою на неї.

Зокрема, НСЗУ законтрактувала:

– 25 центрів екстреної допомоги;
– 240 медзакладів для надання допомоги пацієнтам в умовах стаціонару;
– 917 медзакладів, в яких працюють мобільні бригади, що виїжджають до пацієнтів з підозрою на COVID-19;
– 136 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації.

За надання медичної допомоги пацієнтам цими закладами в квітні-червні НСЗУ виплатила їм 2,5 млрд грн.

Впродовж трьох місяців роботи Програми медичних гарантій в повному обсязі пацієнти отримали понад 158 тисяч пріоритетних послуг.

Зокрема:

– 16 377 пацієнтів отримали допомогу при інсульті;
– 4 943 пацієнти отримали допомогу при інфаркті;
– 60 859 пацієнток отримали допомогу при пологах;
– було надано медичну допомогу 8 790 немовлятам;
– 67 330 обстежень для раннього виявлення онкологічних захворювань було зроблено пацієнтам. Зокрема найбільше було зроблено мамографій – понад 29 тисяч.

За надання пацієнтам пріоритетних медичних послуг НСЗУ виплатила закладам 1,2 млрд грн.

За цей період лікарі створили в електронній системі охорони здоров’я майже 22 млн електронних медичних записи для понад 5 млн пацієнтів. Зокрема, електронні направлення від своїх лікарів на консультації чи проведення лабораторних та інструментальних досліджень отримали понад 1 млн пацієнтів.

Також лікарі виписали понад 3 млн електронних рецептів для пацієнтів, що отримують ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки» в аптеці безоплатно або з незначною доплатою. 85% з цих рецептів вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки. 944 тисячі пацієнтів скористались програмою «Доступні ліки» у квітні-червні. НСЗУ виплатила аптечним закладам за надання ліків пацієнтам за програмою понад 216 млн грн.

поширити новину: