Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про переваги офіційного оформлення трудових відносин розповіли полтавські податківці

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Наповнення бюджету – це турбота про здоров’я полтавців, виховання й освіту підростаючого покоління, пенсійне забезпечення, піклування людей похилого віку.

Виплата працедавцями заробітної плати „в конверті”, приховування громадянами своїх доходів, негативно позначаються на наповненні бюджету. Правова необізнаність істотно послаблює позиції пересічно­го громадянина у відносинах із працедавцем, який порушує закон, не укладаючи трудову угоду з найма­ним працівником.

Про це розповіли в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Саме це питання було ключовим під час спільної акції працівників Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області, Головного управління пенсійного фонду Полтавщини та управління Держпраці Полтавської області. Фахівці вищезазначених служб провели інформаційно – роз’яснювальну акцію у торговому домі „ЦУМ”, де працівникам торгівельних майданчиків розповіли про переваги офіційного працевлаштування та негативні наслідки отримання заробітної плати „в конверті”.

Податківці Полтавщини не залишаються осто­ронь проблеми забезпечення трудових прав громадян області і одним із основних напрямків роботи податкових органів по наповненню місцевих бюджетів є робота виведенню заробітної плати з „тіні”.

Всього з початку року податківцями області виявлено 562 громадян, праця яких використовувалася працедавцями без укладення трудових угод. Завдяки вжитим заходам наймані пра­цівники реалізували своє пра­во на офіційне оформлення трудових відносин з працедав­цями, а до місцевих бюджетів області додатково надійшло податків та єдиного внеску на суму 1245,6 тис. грн.

Головна небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає не тільки в тому, що бюджет недоодержує коштів. Ухиляючись від сплати пенсійних внесків роботодавці лишають працівників можливості отримати пенсію, яка б відповідала рівню їхньої реальної зарплати.

поширити новину: