Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Представників ОТГ Полтавщини запрошують на онлайн-навчання із запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні

Відповідно до норм Бюджетного кодексу України (з урахуванням змін внесених у 2020 році), середньострокове бюджетне планування на місцевому рівні запроваджується з 2021 року.

Експерти проєкту «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів», що фінансується Європейським Союзом, підготували навчальний модуль «Складання прогнозу місцевого бюджету: теорія і практичні аспекти», який розміщено на  платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

Експерт з питань управління державними фінансами та місцевого бюджетування проекту LOGICA Галина Маркович повідомила, що навчальний модуль включає теоретичну та практичну частину.

За її словами, у теоретичній частині висвітлено: аспекти нормативно-правового регулювання питання запровадження середньострокового планування на місцевому рівні та його переваги; особливості процесу складання прогнозу місцевого бюджету та повноваження і функції учасників бюджетного процесу.

В практичній частині представлено:

  • основні кроки, які повинен здійснити місцевий фінансовий орган зі складання прогнозу місцевого бюджету;
  • структуру типової форми прогнозу місцевого бюджету та додатків до неї;
  • практичні аспекти підготовки інформацію, яка повинна відображатися у відповідних розділах прогнозу місцевого бюджету, та здійснення розрахунків показників прогнозу місцевого бюджету;
  • особливості підготовки додатків до прогнозу місцевого бюджету.

Також до навчальних матеріалів додано зразок прогнозу місцевого бюджету, підготовлений відповідно до проекту типової форми, підготовленої Міністерством фінансів України.

Усі учасники онлайн-навчання після виконання тестових завдань отримають сертифікати про закінчення навчального курсу «Складання прогнозу місцевого бюджету: теорія і практичні аспекти».

З точки зору практики тематика середньострокового бюджетного планування є новою для нашої країни. Разом з тим, виклики, які сьогодні стоять на шляху удосконалення бюджетного процесу і бюджетної політики, обумовлюють необхідність досконалого освоєння даної тематики. Саме тому ми впевнені, що даний курс буде не лише цікавим, але й надзвичайно корисним для тих фахівців, які прагнуть до стратегічного бачення розвитку своєї країни та відповідної території.

Запрошуємо усіх зацікавлених осіб взяти участь в онлайн-навчанні.

Такі курси є гарною можливістю підвищити свій професійний рівень.

Зареєструватися можна тут.

поширити новину: