Ви тут:
Відео Суспільство 

Посол Білорусі в Словаччині подав у відставку. Він першим з білоруських дипломатів підтримав протести

Посол Білорусі в Словаччині Ігор Лещеня повідомив, що подав заяву про відставку. Це сталося через два дні після того, як дипломат записав відеозвернення, в якому підтримав протести після президентських виборів.

Про це він заявив в інтерв’ю білоруському виданню Tut.by, інформує Hromadske.ua.

«Це логічний крок, оскільки як посол я призначений чинним президентом і передбачається, що повинен проводити визначену ним політику. МЗС вважає, що виражена в моїй заяві громадянська позиція вийшла за ці межі», — повідомив він.

Указ про його відставку президент країни Олександр Лукашенко поки не підписав.

Ігор Лещеня працює в МЗС з 1994 року. З 2002 по 2006 роки він був помічником президента із зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних питань. Послом в Словаччині був призначений у 2016 році.

Двома днями раніше, 16 серпня, він записав відеозвернення, в якому заявив, що солідарний з білорусами, які беруть участь в протестних акціях.

«Як і всі білоруси, я шокований історіями про тортури й побиття громадян моєї країни», — заявив Лещеня, ставши першим з чинних білоруських послів, хто підтримав протести.

Нагадаємо, як повідомляли ОКІА “Новини Полтавщини” керівництво ОБСЄ хоче відвідати Білорусь для перемовин з владою та протестувальниками.

Фото: Hromadske.ua

поширити новину: