Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавцям нагадали про необхідність сплати податків при здачі квартири в оренду

Стаття 67 Конституції України: „Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом”.

Якщо договір оренди нерухомого майна укладено між фізичними особами, які не є суб’єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військового збору до бюджету, є платник податку — орендодавець. Для прикладу, у разі надання в оренду квартири або іншого житлового чи нежитлового приміщення, орендодавець є відповідальним за нарахування та сплату податкових зобов’язань до бюджету.

На цьому наголосили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок та військовий збір до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу (тобто, до 9 лютого, 10 травня, 9 серпня, 9 листопада).

Сума податку за оренду житла в Україні на 2020 рік складає 18% від розміру доходу, який було отримано власником нерухомості від здачі свого майна (будинку, квартири або кімнати) та 1,5% військовий збір.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку, військового збору та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) орендодавця до 1 травня року, наступного за звітним.

Разом з цим, нагадуємо, що у зв’язку із запровадженням карантинних заходів, Законом України від 17.03.2020 № 533-ІX, внесено зміни до Податкового кодексу, якими передбачено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, яку зобов’язані подати громадяни та особи, що провадять незалежну професійну діяльність, подається до 1 липня 2020 року. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суми податкових зобов’язань, задекларованих у декларації за 2019 рік.

Контакти Центрів обслуговування платників Полтавської області розміщені за посиланням.

Реквізити рахунків для сплати податків розміщені за посиланням.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном ІДД ДПС України 0 800 501 007, на офіційному порталі ДПС України (www.tax.gov.ua), субсайті Територіальних органів ДПС у Полтавській області (www.poltava. tax.gov. ua) та на офіційній сторінці Головного управління ДПС у Полтавській області у соціальній мережі Фейсбук.

фото ілюстраційне

поширити новину: