Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська міська ТВК не отримала власного приміщення для проведення першого засідання, – ОПОРА

Проблеми з приміщеннями та відсутність частини членів — на Полтавщині розпочали роботу територіальні виборчі комісії. Представники ОПОРИ відвідали перші засідання Полтавської обласної та Полтавської міської ТВК.

Перше засідання Полтавської обласної територіальної виборчої комісії відбулося 12 серпня, тобто відповідно до вимог законодавства. Її очолює Людмила Сердюк від партії «Солідарність жінок України». Під час парламентських виборів 2019 року вона була членкинею окружної виборчої комісії № 144, де представляла «Народний фронт». Заступницею голови обласної ТВК є Надія М’якушко від партії «За майбутнє», секретаркою — Тамара Данильченко від ВО «Батьківщина», розповіли в ОПОРІ.

Загалом до складу комісії входять 18 членів, з яких на засіданні були присутні лише 13, включаючи все керівництво. Всі вони склали присягу. Жоден із членів обласної ТВК про відмову від роботи у комісії не заявляв. Наступне засідання заплановане на вівторок, 18 серпня.

Як повідомляє координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко, який відвідав засідання, приміщення, де працюватиме територіальна виборча комісія, не повністю готове для роботи. Зокрема, тут встановили комп’ютер із доступом до мережі інтернет, принтер, столи та стільці у потрібній кількості. Проте, у розпорядження членів обласної ТВК наразі немає сейфу, телефонної лінії з окремим номером, а в приміщенні відсутні інформаційна табличка та стенд для вивішування матеріалів. При цьому приміщення облаштоване для вільного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення — наявні пандус та ліфт.

Так само 12 серпня, тобто, у відведений законодавством термін, перше засідання провели і члени Полтавської міської виборчої комісії. Її, як і обласну ТВК, очолює представниця політичної партії «Солідарність жінок України» — Алла Назаренко. Під час президентських виборів 2019 року вона працювала членкинею ОВК № 144 від Петра Порошенка. Заступницею голови комісії є Тамара Денисовець від ВО «Батьківщина», секретаркою — Людмила Беберіна від «Опозиційної платформи – За життя».

До складу Полтавської міської територіальної виборчої комісії входять 18 членів, з яких перше засідання відвідали 14 осіб, включно з керівним складом. Присягу склали усі присутні. З однією з осіб, котрі не з’явилися, був відсутній зв’язок, інша проживає у Вінницькій області (але має зареєстроване місце проживання у с. Ковалівка Полтавського району). Ще двоє не з’явилися на засідання ТВК.

Неможливо було встановити і забезпечення членів Полтавської міської територіальної виборчої комісії необхідними засобами. Адже, на момент першого засідання, ТВК не мала власного приміщення, тому її члени зібралися у кабінеті депутатів Полтавської міськради.

Проблеми з приміщенням немає, повідомила голова комісії Алла Назаренко. Після завершення юридичних процедур комісія буде працювати у кабінеті 121 у будівлі Полтавської міськради.

До слова, партійне представництво у керівних органах ТВК Полтавщини виглядає так.

Нагадаємо, 10 серпня ЦВК утворила територіальні виборчі комісії своєю Постановою № 172. Відповідно до частин 2 та 4 статті 203 Виборчого кодексу України Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних, міських виборчих комісій не пізніш як за 75 днів до дня чергових виборів. Подання кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій можуть вносити обласні, районні, міські організації політичних партій (місцева організація політичної партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання; місцева організація політичної партії, яка уклала угоду про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою, про утворення якої оголошено на сесії Верховної Ради України не пізніше 1 січня року, в якому відбуваються вибори; зареєстрована в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцева організація політичної партії), а у разі їх відсутності у структурі відповідної політичної партії – обласна організація цієї політичної партії згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.

Згідно з частиною 3 статті 36 Виборчого кодексу України перше засідання територіальної виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення. Таким чином, перші засідання комісій мають відбутися протягом 11-12 серпня.

 

поширити новину: