Ви тут:
Суспільство Україна 

Олена Зеленська з командою фахівців працюють над осучасненням системи шкільного харчування

Дружина Президента України Олена Зеленська разом з командою фахівців, які працюють над осучасненням системи шкільного харчування, провели робочу зустріч, на якій обговорили перебіг реалізації плану заходів, затвердженого у  межах проекту.

Про це повідомили в Офісі Президента.

Участь взяли спеціалісти профільних міністерств та відомств – Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Держпродспоживслужби, Антимонопольного комітету України, Державної аудиторської служби, а також експерти ЮНІСЕФ і засновник соціального проекту зі зміни культури харчування Євген Клопотенко.

Робоча група розробила план заходів з реформування системи шкільного харчування, який включає три основні напрямки: оновлення застарілої нормативно-правової бази, підвищення контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування та ресурсне забезпечення шкіл.

Згідно з планом, восени 2020 року Міністерство охорони здоров’я розробить та винесе на затвердження Кабінетом Міністрів України нові норми й порядок організації харчування учнів у закладах освіти, оновлений Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти та розробить примірні двотижневі меню з урахуванням використання сезонних продуктів.

Нові норми враховуватимуть рекомендації дієтологів та технологів щодо калорійності, поживної цінності, розмірів порцій продуктів та частоти вживання для різних вікових груп дітей і підлітків, що допоможе покращити збалансованість та енергетичну адекватність шкільних меню.

Також у найближчих планах – підготовка рецептів та варіантів меню для різних вікових груп з урахуванням сезонної доступності окремих продуктів, створення та регулярне оновлення електронного довідника рецептів та меню для самостійного планування харчування у закладах освіти або постачальником харчування.

Щодо ресурсного забезпечення освітніх закладів, на оновлення матеріально-технічної бази шкіл у 2020 році спрямовано 400 млн грн освітньої субвенції, надання якої Кабінет Міністрів України затвердив у грудні 2019 року. Їдальні та харчоблоки оновлять у 1809 комунальних школах, у яких загалом навчається понад 1 млн дітей. Окрім ремонту приміщень, для харчоблоків закуповується сучасне обладнання: пароконвектомати, електричні плити, холодильне обладнання, марміти, посудомийні машини.

«Окремі ініціативи з оновлення системи шкільного харчування були й раніше, але, об’єднавши зусилля державних органів, експертів і громадських активістів, вам вдалося підійти до цього проекту комплексно та системно. Розроблений робочою групою план заходів має на меті не лише подолання наслідків проблем, а й спрямований на усунення їхніх причин та охоплює всі етапи організації й контролю системи шкільного харчування», – наголосила Олена Зеленська.

Напрацьований робочою групою план заходів з реформування системи шкільного харчування вже пройшов необхідну експертну оцінку та погодження профільних міністерств і відомств і був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1008–р від 5 серпня 2020 року.

Фото: Офіс Президента

поширити новину: