Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Неякісні умови проживання призводять до хвороб серця, – лікарі

Неякісні умови проживання можуть призвести до розвитку стресу, який збільшує фактори ризику серцевих нападів, інсультів та інших серцево-судинних хвороб.

Про це повідомили експерти Проекту “Поліпшення умов охорони здоров’я на службі у людей” у Полтавській області.

Хронічно низький рівень умов проживання може вплинути на здатність людини правильно харчуватися, мати якісний сон, вчасно отримувати медичну допомогу або ж дотримуватися порад лікаря.

Науковці заявляють, що усі ці фактори призводять до погіршення стану здоров’я та збільшують ризик захворювань серцево-судинної системи, таких як високий кров’яний тиск, підвищений рівень холестерину, а також провокують появу серцевих нападів та інсультів.

Найбільш вразливими категоріями населення у даному випадку вважаються безхатьки, а також люди, які надто часто переїжджають з місця на місце або ж живуть у притулках.

Поширення серцево-судинних захворювань у цих людей значною мірою пов’язані із психосоціальними стресовими ситуаціями, нездоровою поведінкою, а також відсутністю медичного страхування чи можливості купувати ліки.

Серед дорослих бездомних людей, або ж із незадовільними житловими умовами:

– 60% смертей пов’язані із серцево-судинними захворюваннями, спровокованими курінням
– 25% повідомляють про недавні випадки вживання наркотичних засобів, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

У будинках без опалення чи достатнього кондиціонування частіше з’являється цвіль, грибок та інші збудники, що впливають на ризик серцево-судинних захворювань. Поліпшення якості повітря, зменшення вогкості, а також проживання в комфортній температурі показали зниження артеріального тиску.

поширити новину: