Ви тут:
Спорт Суспільство 

Не стало відомо українського спортивного тренера

Вихованці Олександра Білязе більше 30 разів ставали чемпіонами і призерами України і СРСР, а 32 з них стали майстрами спорту.

Про це повідомляє НОК України.

“Важко переоцінити внесок Олександра Олексійовича у розвиток вітчизняного спорту та Королеви Спорту зокрема.

Все своє життя він присвятив спорту та олімпійському руху, продовжуючи спортивну діяльність до останнього дня свого життя…”, – йдеться у повідомленні.

Тренерська кар’єра Олександра Білязе почалася в 1950 році, коли після закінчення технікуму його направили на роботу тренером по легкій атлетиці в дитячу спортивну школу відділу міської освіти Донецька. Працював старшим тренером з легкої атлетики в одному з ведучих у той час спортивних товариств — «Шахтарі», а також тренером збірної команди області. Його вихованці більше 30 разів ставали чемпіонами і призерами України і СРСР, а 32 з них стали майстрами спорту.

Читайте також: У Кременчуці відбудеться відкритий чемпіонат України з велосипедного спорту

У 1974 році Олександр Білязе став заступником глави Донецького обласного спорткомітету, де координував розвиток олімпійських видів спорту і підготовку спортсменів високого рівня.

За його сприяння в Донецьку з’явився легкоатлетичний манеж «Шахтар», а з Луганська в Донецьк, де спортивна база була набагато краща, переїхали талановиті стрибуни з жердиною — брати Василь і Сергій Бубки, а також їх тренер.

Після завершення тренерської кар’єри в 1991 році Олександр Білязе працює в ТОВ «Спортивний клуб Сергія Бубки», а також є віце-президентом федерації легкої атлетики Донецької області.

поширити новину: