Ви тут:
Суспільство Україна 

Наймолодшим в Україні кавалером ордена «За мужність» III ступеня став криворізький ліцеїст, який врятував п’ятьох дітей

У Кривому Розі голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко вручив ліцеїсту криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександру Гаркуші орден «За мужність» III ступеня.

Про це інформує Арміяinform.

У свої 17 років Олександр Гаркуша, який врятував життя п’ятьох неповнолітніх, став першим в Україні, кого нагородили орденом «За мужність» III ступеня у такому віці.

Як повідомляє заступник начальника криворізького ліцею-інтернату з виховної роботи полковник Олександр Супрун, наразі кадет Гаркуша закінчив Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою та їде вступати до Військової академії (м. Одеса), щоб вибороти право бути, як його батько – сержант Петро Гаркуша, воїном-розвідником.

17-річного ліцеїста Президент України відзначив орденом «За мужність» – юний герой закрив собою дітей від смертоносних уламків.

Ця історія трапилася на Дніпропетровщині влітку 2019 року.

1 липня в селищі Пашена Балка ліцеїст 2-го курсу криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Гаркуша врятував життя п’ятьох неповнолітніх дітей.

Того дня Сашко був на літніх канікулах. Він побачив, як на дитячому майданчику гралися малюки, а потім підпалили предмет, що був схожий на боєприпас і невідомо звідкіля опинився в їхніх руках. Жодного з дорослих поруч не було й обставини вимагали миттєвого рішення. 16-річний хлопець не розгубився. Він швидко зреагував на небезпеку й одразу кинувся на допомогу. Олександр схопив «знахідку», що палала, намагався відкинути її якомога далі. Втім було запізно. В руках юнака вибухівка здетонувала.

Усі дітлахи залишилися завдяки Сашку живими, а він зазнав важких поранень і травмувань.

Юнак понад два тижні перебував у реанімації, переніс кілька операцій, лікувався і проходив реабілітацію.

Попри важкі травми й тривале відновлення здоров’я, Олександр Гаркуша успішно закінчив навчання в ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Фото: Олександр Супрун

поширити новину: