Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Науковці розповіли, як дефіцит сну впливає на вчинки людей

Науковці закликають ставитися значно відповідальніше до питань сну. Недосипання не лише робить вас менш бадьорими та млявими протягом наступного дня. Є й інші не надто приємні наслідки дефіциту сну, про які потрібно знати.

Навіть незначний дефіцит сну може суттєво вплинути на стан людини. Норвезький університет науки і технологій провів дослідження за участю 52 здорових добровольців у віці від 18 до 35 років. Протягом 11 днів їх режим сну контролювався вченими, повідомляє maximum.fm з посиланням на Medical News Today.

Упродовж тижня добровольці спали у звичному режимі. Однак останні три дні вони лягали спати на 2 години пізніше, ніж зазвичай, встаючи при цьому в стандартний для себе час. При цьому вранці проводилося тестування на увагу й емоційний стан. Що важливо, добровольцям не дозволяли вживати напої з кофеїном до проходження тестування.

З’ясувалося: вранці після трьох ночей з урізаною тривалістю сну час реакції учасників зменшився, що свідчило про зростання імпульсивності. Протягом трьох днів недосипу вони здійснювали все більше і більше помилок у тестах. Також фіксувалося зниження показників приємних відчуттів (піддослідні відчували менше позитивних емоцій).

Укупі недолік сну може вплинути на емоційний добробут людини. Когнітивні й емоційні проблеми підвищать ризик нещасних випадків. А якщо недосип збережеться протягом тривалого часу, у людини погіршиться здатність справлятися зі стресом і негативними життєвими подіями.
Фото: pexels
Система Orphus Поделиться на fb