Ви тут:
Суспільство Україна 

«Наслідки будуть трагічними»: Зеленський відреагував на передачу «вагнерівців» Росії

Президент України Володимир Зеленський відреагував на передачу Білоруссю бойовиків ПВК «Вагнер» Росії. Він зазначив, що «це дивно, некоректно й точно неприйнятно в дружніх міждержавних взаєминах». За словами президента, те саме стосується і заяв президента Білорусі Олександра Лукашенка про нібито причетність України до протестів у країні.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі, інформує “Громадське радіо“.

«По-перше, публічно наговорити про якесь нібито втручання України у внутрішні процеси в Білорусі. Цього точно не було. А по-друге, людей, які дійсно мають стосунок до безумовного втручання у справи як Білорусі, так і України — перш за все України — демонстративно віддати третій стороні. Це погана історія. Історія, в якій явно знехтували довірою, об’єктивністю та адекватною оцінкою негативних наслідків».

Зеленський зауважив, що «вагнерівців» відправили до Росії, попри наявні домовленості про суто юридичний і суто об’єктивний підхід до оцінки цієї справи.

«Офіс Генерального прокурора України звертався до Генеральної прокуратури Білорусі щодо видачі затриманих до України. Всім цим особам, серед яких 9 українських громадян, було обґрунтовано повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України). Білоруська сторона залишила звернення без відповіді. Були також активні спроби по дипломатичних та особистих каналах довести нашим партнерам, чому правильно и коректно було б піти саме запропонованим нами шляхом».

Володимир Зеленський зазначив, що Україна вважає таке рішення «м’яко кажучи, несправедливим, таким, що не відповідає духу взаємин між Україною та Білоруссю, заснованих на принципах поваги та взаємної допомоги».

Він додав, що наслідки цього рішення «будуть трагічними».

«Ми розуміємо, що «вагнерівці» все одно повернуться до свого звичного заняття — розповсюдження війни. Дай Боже, щоб білоруській владі не довелося й на своїй території отримати ще один знекровлений Донбас у вогні, створити який всі ці «вагнерівці» дуже добре вміють. Бо вони — це ж про експансіонізм і насилля. Тільки про насилля. Проте й самі «вагнерівці», і будь-хто інший, чий бізнес за їхньою власною характеристикою — смерть, повинні розуміти: все одно доведеться відповідати. Перед законом чи вже одразу перед Богом — покаже час. Уникнути відповідальності ніхто не зможе», — підсумував президент.

«Раніше заступник генпрокурора заявив, що Білорусь не попереджала, що відправить «вагнерівців» у Росію», – йдеться у повідомленні.

Фото: “Громадське радіо”

поширити новину: