Ви тут:
Надзвичайні ситуації Суспільство 

Надзвичайники Полтавщини нагадують про небезпеку піротехнічних виробів та правила використання

За пів року на Полтавщині зареєстрували нещасний випадок та пожежу з необережності під час використання піротехнічних засобів (петарди). Тож надзвичайники нагадують про небезпеку піротехнічних виробів та правила безпечного використання.

Пожежа виникла в приватному господарстві в Устивиці Великобагачанського району, тоді згорів сінник. Щодо нещасного випадку, то внаслідок користування петардою 12-річним мешканцем с. Федорівка Глобинського району відбувся її розрив, в результаті школяр отримав рвану рану I-го пальця правої кисті руки. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Полтавській області.

У торгівельну мережу для реалізації можливе надходження піротехнічних виробів, які не відповідають вимогам безпеки, насамперед, петард (шутих) та феєрверків типу фонтан (тортові свічки). Значна кількість закордонної продукції немає відповідних документів, які б дозволяли їх законну реалізацію в Україні. Тож, пам’ятайте, що ціна та безпека піротехнічних виробів  речі взаємопов’язані.

Вивчення стану споживчого ринку Полтавщини за результатами проведених досліджень представниками підпорядкованих підрозділів ДСНС області свідчить про те, що і надалі проводиться неконтрольований продаж піротехнічної продукції, особливо хлопавок, бенгальських вогнів та наборів феєрверків типу фонтан (тортові свічки), практично у кожному місці продажу атрибутики для святкування днів народження, інших свят та на ринках Полтавської області, яка не містить стилізоване зображення трилисника (знака відповідності технічним регламентам), у т.ч. ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності, інструкції з користування продукцією на державній мові, етикетки, маркування, інших встановлених позначок та як наслідок, декларації про відповідність в зв’язку із не проведенням процедури оцінки відповідності піротехнічного виробу.

“Якщо ви все ж таки придбали петарди (шутихи), ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки. Тоді ви зможете уникнути травм та інших неприємних наслідків, зберегти власне здоров’я й життя, водночас не наражаючи на небезпеку оточуючих. Тож, зробіть усе, що залежить від вас, тим самим не допустивши ймовірного лиха! У разі потреби телефонуйте на екстрений номер Служби порятунку – 101”, – наголошують надзвичайники.

Фото: ДСНС

Система Orphus