Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині презентували книгу про сільську лікарню, яка пережила війни і падіння імперій

У селі Рашівка Полтавської області відбулася презентація книги про історію лікарні, яка відзначає свій 130-річний ювілей.

Активістам села вдалося зібрати раритетні документи та фотографії, які розповідають про історію розвитку медичної справи, роботу лікарів, а також хвороби, з якими їм доводилося боротися. Як зазначає авторка книги Юлія Кобізька, організоване медичне обслуговування в селі почалося з 1890 року, коли тут почав свою роботу професійний фельдшер.

На сторінках книги можна знайти відомості про лікарів, які працювали в Рашівці, серед найвидатніших були: перша та єдина на свій час жінка лікарка Марія Лющина, Микола Грабилін, Ганна Любченко, Микола Кишкань та інші. А також особливості їхньої роботи в різні періоди історії: часи воєн та революцій, відбудови та епоху нових медичних досягнень.

«Робота над книгою тривала майже рік, – говорить авторка книги Юлія Кобізька. – Вдалося поспілкуватися з колишніми і теперішніми медиками, очевидцями тих давніх часів, дізнатися дуже багато цікавих історій. Всі вони розповідають про найголовнішу цінність нашого життя – здоров’я».

Автори проекту сподіваються, що книга знайде відгуки у широкого кола читачів і тих, хто цікавиться історією краю. Саме тому безкоштовно наданий доступ для завантаження книги в електронному форматі.

поширити новину: