Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині одну зі шкіл Лохвицького земства законсервували

Земську школу у селі Харсіки у Чорнухинському районі, що є пам’яткою архітектури місцевого значення, законсервували.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила куратор проекту “Школи Лохвицького земства” і телеведуча Ольга Герасим’юк.

“Це дивне слово “законсервували” означає, що закупили матеріал та закрили від руйнівних дощів понад 50 її розбитих вікон, затулили щілини й одвірки, з яких мародери повиривали двері… Це все для того, що поки дійде справа до її відбудови- вона би не впала через руйнівні впливи стихій…”, – написала Ольга Герасим’юк.

Земська школа у селі Харсіки зведена в 1913 році за проектом архітектора Опанаса Сластіона. Шкільний комплекс в Харсіках включав власне школу (зведена 1913 року), дерев’яний сарай, дубовий погріб, відхідник, колодязь і паркан навколо шкільної території, однак до сьогодні дійшла тільки школа та руїни невстановленої за функціональним призначенням споруди. Будівля колишньої земської школи П-подібна в плані, одноповерхова з двоярусними башточоками по менших фасадах, дерев’яна обкладена цеглою. Розпланувальна типологія коридорна двобічна з двома крилами з півночі. Цегляні фасади прикрашено візерунком, сформованими кладкою цегли. Виконано візерунок за принципом “біле по білому”, йдеться у “Вікіпедії”.

поширити новину: