Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині майже 50 % ліжок у медзакладах забезпечені киснем, – Дмитро Лунін

Лікарні, визначені для прийому пацієнтів першої та другої хвилі COVID-19, мають бути забезпечені киснем на 80 %. Про це йшлося на селекторній нараді щодо надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Нині в області 1359 ліжок у лікарнях, відведених для надання допомоги хворим на коронавірусну хворобу. 47,69 % ліжок забезпечені киснем, – повідомив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін. – Уряд ставить перед нами завдання, щоб лікарні, визначені для прийому пацієнтів першої та другої хвилі COVID-19,  були забезпечені киснем на 80 %. Тому маємо дооснастити заклади охорони здоров’я кисневим обладнанням».

Директор Департаменту охорони здоров’я  Полтавської ОДА Віктор Лисак повідомив, що лікарні запланували здійснити 137 кисневих виводів із підведеним централізованим кисневим постачанням, дооснастити ліжка кисневими концентратами та збільшити подачу кисню з балонів.

Читайте також: COVID-19 на Полтавщині: за добу підтвердили 15 випадків захворювання

На нараді обговорили оснащення лікувальних закладів ліками, засобами індивідуального захисту та антисептиками на три місяці вперед.

«Незабаром розпочинається сезон ГРВІ та грипу, тому 30% загального ліжкового фонду переводяться в режим надання допомоги за цими захворюваннями, – сказав Віктор Лисак. – Лікарні мають бути забезпечені всім необхідним. Крім того, заклади охорони здоров’я повинні потурбуватися про утилізацію масок та інших біологічних відходів і підписати договори з відповідними підприємствами».

За даними Департаменту охорони здоров’я,  в Полтавській області на COVID-19 хворіють 196 жителів. 49 лікуються в закладах, решта – амбулаторно.

Також Дмитро Лунін наголосив на дотриманні карантинних вимог в усіх районах області.

Нагадаємо, Полтавщина перебуває у “зеленій зоні” поширення COVID-19.

Фото: Полтавська ОДА

поширити новину: