Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Лохвицькому спирткомбінаті неправильно зберігали соляну кислоту: екоінспекція обраховує збитки

Питання утилізації соляної кислоти на ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» обговорили на онлайн-нараді з представниками Мінекономіки, Нацполіції, підприємства, яке має відповідну ліцензію на утилізацію, фахівців облдержадміністрації та Лохвицької РДА.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков поінформував, що вже отримали висновки Харківського наукового центру військової екології, який має ліцензії й лабораторії для проведення обстеження вмісту цистерн, де зберігається соляна кислота, повідомляють у Полтавській ОДА.

Відповідно до методики відбору зразків їх взяли кілька. За ними визначена концентрація – 28, 18, 22, 26 відсотків. Середня концентрація кислоти, яка зберігається в ємностях, – 23 відсотки.

«Тобто речовина в ємностях є прекурсором. Маємо враховувати той факт, що вона знаходиться на балансі підприємства, тобто це не безхазяйні речовини. У цих речовин є власник – державне підприємство «Лохвицький спиртовий комбінат». Фахівці Державної екологічної інспекції Центрального округу відібрали зразки підземних вод і ґрунту. Отримали висновки про перевищення вмісту речовин у 5 разів у ґрунті. Відповідне звернення було надіслане до правоохоронних органів. Кримінальне провадження порушене. Нині екоінспекція обраховує, скільки збитків завдано навколишньому природному середовищу в зв’язку з недбалим зберіганням цих речовин. Обрахунки цих збитків стануть основою експертного висновку про присвоєння рівня надзвичайної ситуації, який присвоює експертна комісія ДСНС», – зазначив Євген Греков.

Голова концерну «Укрспирт» Ігор Ільчишин зазначив, що Лохвицький спирткомбінат входить до концерну «Укрспирт», а не до держпідприємства «Укрспирт».

«Коштів у концерну немає, рахунки арештовані. Допомогу надати Лохвицькому спирткомбінату ми не можемо, – сказав Ігор Ільчишин. – Кислота була закуплена в 2007 році й відтоді зберігається. З 2009-го підприємство не працює. Кислота за цей період втратила споживчі якості й не може бути використана у спиртовому виробництві, тому підлягає утилізації».

Начальник відділу поводження з небезпечними відходами київської компанії «ДСЛ-2010» Юрій Сліпачук повідомив, що підприємство готове здійснити утилізацію, має ліцензію на утилізацію прекурсорів.

«Кислоту потрібно відкачати у спеціальні ємності й перевезти до місця утилізації. Якщо ми проводитимемо цю роботу, то відкачувати речовину в ємності будемо в присутності представників ДСНС, які контролюватимуть процес», – сказав Юрій Сліпачук.

Євген Греков поінформував, що після отримання від екоінспекції висновків щодо розміру збитків відбудеться засідання регіональної комісії ТЕБ і НС. Потім необхідний пакет документів буде подано до ДСНС для присвоєння рівня надзвичайної ситуації.

«Якщо це об’єктовий рівень, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №140 фінансування заходів із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється за рахунок власних коштів підприємств, установ, організацій, на території яких виникла чи може виникнути надзвичайна ситуація. Якщо у Лохвицького спирткомбінату коштів недостатньо, то оскільки воно перебуває у віданні концерну «Укрспирт», останній і мав би профінансувати своє підприємство для подолання наслідків. Якщо він цього зробити не зможе, то орган виконавчої влади, в управлінні якого перебуває концерн, приймає рішення про виділення коштів на подолання наслідків надзвичайної ситуації. Мінекономіки і є органом управління «Укрспирту», – розповів Євген Греков.

Наступне засідання проведуть після отримання висновку ДСНС щодо рівня надзвичайної ситуації.

поширити новину: