Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Глобинському переробному заводі відпрацьовували дії при вибуху та виникненні пожежі

Нещодавно на Глобинському переробному заводі пройшло об’єктове навчання працівників. Вони відпрацьовували дії при вибуху та виникненні пожежі в екстракційному цеху.

Глобинський переробний завод «Астарти-Київ» — сучасне високотехнологічне підприємство переробною потужністю 222 тисячі тонн сої на рік. Завод працює з 2014 року. Виробляє високопротеїновий шрот, соєву олію та гранульовану оболонку. Цю продукцію постачають до країн Європейського Союзу, Близького і Далекого Сходу, повідомили у ГО “Полтавщина Аграрна”.

На підприємстві — близько 200 робітників. Для них створюють безпечні умови праці. В екстракційному цеху олію одержують із сої методом екстрагування за допомогою легкозаймистої сполуки гексану. Тому тут люди працюють лише в одязі з натуральних тканин і не користуються електронними пристроями. 

— Відповідно до законодавства, об’єктові навчання потрібно проводити раз на три роки. Але керівництво заводу наполягає на щорічних заняттях. Завдяки цьому працівники «відшліфовують» дії при аварійних ситуаціях і знатимуть, як користуватися засобами захисту. Головне, щоб люди не панікували, а діяли рішуче, — розповідає інженер з техногенно-екологічної безпеки Вікторія Скурська. 

Навчання проводили впродовж двох днів. Спочатку для робітників провели інструктажі та лекції. Наступного дня — відпрацьовували чіткі дії при імітованому вибуху та пожежі спільно з працівниками швидкої та рятувальниками. 

На заводі діють чотири ланки: пожежна, санітарна, зв’язку та охорони порядку. 

— Група зв’язку та громадського порядку повідомляє про аварію начальників цехів, а також медиків, працівників поліції та ДСНС. Регулює рух автотранспорту. Пожежна дружина гасить вогонь, рятує працівників, надає їм засоби пожежогасіння. Санітарна ланка евакуює постраждалих і надає медичну допомогу, — зауважує Вікторія Вікторівна. 

Під час навчань виявили кілька технічних недоліків, які виправлять найближчим часом. Зокрема, збільшать кількість сповіщувачів на території підприємства, щоб усі працівники чули важливу інформацію. 

— Постійно проводимо тренінги та лекції з екології, техніки безпеки, а також інструктажі з роботи на системі блокування LOTO. Вона блокує подачу енергії до промислових машин або обладнання. Тож компанія «Астарта-Київ» дотримується заходів безпеки та дбає про здоров’я працівників заводу, — ділиться інженер з охорони праці Ірина Шаповал.

 

поширити новину: