Ви тут:

Миргородські підприємці скаржаться на складність процедури бюджетних закупівель

На зустрічі підприємців у форматі фокус-групи, що відбулась 19 серпня у Миргородському «Центрі підтримки та розвитку бізнесу», підприємці визначили пріоритетні проблеми, що заважають бути активними учасниками економічного розвитку Полтавщини та міста. Серед таких проблем було відзначено суттєве зменшення участі малих місцевих товаровиробників у постачанні товарів і послуг через сервіс бюджетних закупівель “Prozorro”.

За методологією фокус-групового дослідження у зустрічі взяли участь підприємці сфери роздрібної торгівлі, виробництва, юридичних послуг, будівельної сфери. Модератором заходу виступив Вадим Штефан, керівник Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень».

Підприємці відзначили прогрес у створенні умов для бізнесу у Миргороді. Так, зокрема у місті діє Програма розвитку підприємництва, поворотними коштами якої користуються для створення і розширення бізнесу місцеві підприємці, ефективний інноваційний Центр надання адміністративних послуг. У липні цього року запропонував свої послуги для підприємництва «Центр підтримки та розвитку бізнесу», створений за ініціативи міської влади.

Особливістю Миргорода є його статут як міста-курорта, що серед переваг має і певні ризики. Підприємства сфери послуг орієнтуються на максимальне задоволення попиту курортників. Але наповнюваність туристично-рекреаційних закладів Миргорода має яскраво виражену сезонність, що зумовлює коливання попиту. Проблем для підприємців додала епідеміологічна ситуація з COVID-19. На думку підприємців обсяг туристичного збору, який збирається у Миргороді не вартує його адміністрування, і, можливо, доцільно застосувати нульову ставку збору.

На думку підприємців, у Миргороді система надання дозволів на розміщення елементів благоустрою та малих архітектурних форм є занадто громіздкою. Підприємці запропонували для вирішення питання застосовувати збільшення терміну надання таких дозволів або автопролонгацію до моменту відмови підприємця від розміщення малої споруди (якщо не було порушень).

dav

Умови участі на ринку закупівель за бюджетні кошти у системи “Prozorro”, на думку миргородців, обмежують рівноправний доступ місцевих виробників до участі у процедурах закупівель. На думку підприємців, складною є процедура подання документів, реєстрація у системі. Миргородські підприємці хотіли б підвищити рівень своєї поінформованості про “Prozorro”, пройти відповідні сертифікації для того аби успішно конкурувати із потужними виробниками. На думку підприємців, це збільшить кількість робочих місць у Миргороді та наповнюваність бюджету громади.

COVID-19 вніс свої корективи у діяльність магазинів та сфери послуг Миргорода. Негативного впливу підприємці зазнали від надмірної уваги та значних штрафів за порушення санітарних норм. У короткі терміни було надзвичайно складно самостійно виконати санітарні вимоги карантину. Контролюючі органи, на думку підприємців, вчиняли неетично, провокуючи порушення, а не займаючись профілактикою для санітарно-епідеміологічного благополуччя містян.

dav

Підприємці в цілому задоволені дією місцевої програми розвитку підприємництва, тому що це дозволяє закупити нове обладнання для розширення виробництва, покращення обслуговування. Однак обсяги коштів на фінансування бізнесу за програмою слід суттєво збільшити.

Банківські кредити підприємці не вважають доступним джерелом поповнення інвестицій, оскільки не дивлячись на низькі проценти за кредит, послуги банків мають багато «підводних каменів», зокрема приховані умови та виплати.

dav

Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» за результатами проведених досліджень у містах Полтавщини підготує аналітичний звіт з конкретиними пропозиціями для поліпшення ситуації. Аналітичний продукт буде презентовано на обласному круглому столі, де зможуть організувати фаховий діалог підприємці і представники місцевої влади.

Організатор заходу – Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» (Полтава), за підтримки CIPE (Center for International Private Enterprise).

***
Захід здійснюється у рамках всеукраїнської адвокасі-кампанії по просуванню інтересів підприємництва за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Перейти до вмісту