Ви тут:
Суспільство Україна 

Ми маємо різко інтенсифікувати нашу розвідку за лінією розведення військ на Донбасі, – начальник ГУР МО Буданов

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Кирило Буданов вважає своєю короткостроковою метою інтенсифікацію розвідки на Донбасі, а більш довгостроковою – підвищення рівня готовності розвідки, зокрема щодо “знімання і зчитування” інформації.

Про це інформує пресслужба ГУР МО УКраїни.

“Короткострокові цілі очевидні. Передусім це різка інтенсифікація нашої розвідки за лінією розведення військ на Донбасі. Ми маємо ретельно верифікувати й розбирати на складові будь-які прояви активності тієї сторони, щоб унеможливити або запобігти провокаціям”, – сказав Буданов у вівторок в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

При цьому він наголосив, що “президентський мирний план – це основа основ сьогодення”.

Буданов був призначений на посаду начальника ГУР МО указом президента Зеленського 5 серпня 2020 року.

Серед інших завдань Буданов назвав “підвищення рівня технічної, технологічної та управлінської готовності ГУР, зокрема впровадження конкретних нових технологічних рішень у наші розвідувальні функції та передусім рішень зі знімання/зчитування інформації”. Він також наголосив на необхідності “перебудови форматів аналітичної роботи так, щоб отримувати більш цілісні прогностичні висновки в коротші терміни”. “Ще один напрям – розробка, по суті, в онлайн-режимі, детальних сценаріїв наших відповідей на ті чи інші зовнішні та внутрішні подразники”, – сказав начальник ГУР.

Говорячи про загрозу безпеці України, Буданов відзначив “війни нового типу, куди залучені не лише військові угруповання, а й цивільні частини, і які ідеально маскуються різними потужними пропагандистськими програмами”. “Ми маємо вчитися виокремлювати військову складову в цих потенційних конфліктах, заздалегідь позначати її наявність і превентивно гасити можливості для початку воєнних конфліктів”, – сказав він.

Перед будь-якою країною, зазначив начальник ГУР, наразі стоять такі ризики: “глобальний світ, відкриті кордони, швидке знімання будь-якої інформації, численні осередки недружніх намірів, різке зростання технічних можливостей для ініціації тих чи інших сутичок. А все це гроші й модернізація”.

“Особливо хочу наголосити, що в деяких країн сильно виражена схильність до інтенсифікації різних гібридних дій щодо нашої країни, щоб спонукати до певного вектора розвитку. Вигідному для цих країн, а не для нас. Так от, наше завдання – заздалегідь і в повному обсязі оцінити всі військові можливості будь-якого потенційного противника”, – сказав він.

За словами Буданова, він корінний киянин, навчався в Одеському інституті Сухопутних військ. “Після закінчення майже вся моя служба відбувалася в спецназі ГУР МОУ. З 2018-го по 2020 рік перебував на спеціальній роботі, а з середини 2020 року перейшов на роботу заступника директора департаменту у СЗР України”, – сказав він.

На прохання прокоментувати публікації низки ЗМІ про операцію, проведену в Криму в серпні 2016 року, і з якою пов’язують замах на нього у 2019 році, Буданов сказав: “Без коментарів”.

“У квітні 2020 року журналіст Юрій Бутусов написав, що у квітні 2019 року російський диверсант намагався підірвати автомобіль Буданова. За його словами, ця спроба була помстою за рейд групи ГУР МО на територію окупованого Криму, під час якого був знищений підполковник російського підрозділу “Вимпел”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУР МО України

поширити новину: