Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Мінкульт ініціює проведення національних круглих столів в різних містах України: підсумковий відбудеться у Полтаві

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв’ю “Укрінформ” розповів про програму національних круглих столів, в рамках якої науковці та інтелектуали обговорюватимуть теми культури діалогу, мистецтва, мови, релігії та екології.

Модеруватиме заходи громадський і культурний діяч Олесь Доній, пише пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

“Коли я ще працював головою парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на початку року ми зіштовхнулися з великою кількістю пропозицій щодо поправок до різних законів, які є системовизначальними для країни. Зокрема, це стосувалося “мовного” і “релігійного” законів. Щоб надалі вести дискусію більш змістовно і використовуючи таке поняття як культура діалогу, було б непогано послухати тих, хто працював над цими темами – науково, з науковим підходом, хто має розуміти набагато краще, ніж політики, хто може оперувати фактами, науковими роботами, доказами, історичним підґрунтям для того, щоб продовжити цю дискусію, виходячи за рамки звичайних політичних баталій”, – розповів Олександр Ткаченко.

Проект національних круглих столів стартує у вересні. Вони будуть присвячені різним темам і проводитимуться в різних містах України. Круглі столи будуть публічними, відкритими, але наприкінці вони закінчуватимуться закритими круглими столами вже із залученнням політичних діячів, місцевої еліти в тих містах, де проводитимуть ці дискусії.

За словами модератора Олеся Донія, такі круглі столи проводитимуть у Києві, Харкові, Острозі, Одесі, Чернівцях, Кривому Розі та Полтаві.

“Ми обрали знакові теми. У Києві буде перший круглий стіл, присвячений темі культури діалогу.  В Одесі буде круглий стіл по історії. У Харкові – питання мови, причому з різних боків. У Чернівцях відбудеться круглий стіл “Щастя як мета”. У Кривому Розі проведемо круглий стіл на тему екології. Це одне з тих міст, яке уражено наслідками прогресу, які, безперечно, приносять кошти в бюджет, але й приносять певні екологічні проблеми. Другим не обласним центром, де буде проведено круглий стіл, є Острог. Ми вже домовилися з Острозькою академією – там відбуватиметься захід по питаннях віри та релігії. Підсумковий на цей момент круглий стіл, тому що програма може ще розширюватися, відбудеться в грудні у Полтаві про мистецтво. Це не лише література, не лише образотворче мистецтво. Відомий український культуролог, куратор Костянтин Дорошенко взявся за цей круглий стіл”, – повідомив Олесь Доній.

 

 

 

 

ФОТО: Міністерство культури та інформаційної політики

поширити новину: