Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

“Маємо говорити, що у нас немає вже лікарень першої та другої хвилі”, – Максим Степанов

21 серпня очільник МОЗ Максим Степанов розповів, що розпочався процес відкриття лікарень другої хвилі коронавірусу у регіонах та їх об’єднання з лікарнями першої хвилі.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на брифінгу, передає Еспресо.TV.

Міністр розповів, що відомство змінює алгоритми маршрутизації пацієнтів та надання допомоги.

“Я дав доручення об’єднати лікарні першої та другої хвилі у зв’язку з великою кількістю госпіталізованих. Вважаю, ми маємо говорити, що у нас немає вже лікарень першої та другої хвилі. Я практично щодня підписую нові розпорядження про введення нових лікарень в областях. Велику кількість хворих фіксують у всій країні”, – відзначив Степанов.

Він додав, що МОЗ виконує роботу щодо поліпшення виявлення контактних осіб, роботи лабцентрів.

Професор Ольга Голубовська, провідний інфекціоніст України, д. м. н., на брифінгу наголосила на тому, що в разі продовження такого зростання захворюваності, лікарі матимуть госпіталізовувати тільки тяжкохворих.

“Якщо буде така кількість хворих ми матимемо змінити стратегію госпіталізації. Наразі у нас госпіталізують пацієнтів із середнім і тяжким перебігом хвороби, цим наша країна відрізняється від західних країн, де госпіталізовували тільки важких хворих. Але якщо у нас буде таке зростання захворюваності, ми госпіталізовуватимемо тільки важкі випадки. Це ускладнить надання медичної допомоги”, – підкреслила Голубовська.

фото ілюстраційне

поширити новину: