Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Кожне питання, порушене родинами загиблих воїнів, не залишиться без уваги”, – Катерина Рижеченко

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко поспілкувалася із представниками громадських об’єднань членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Зустріч провели напередодні Дня пам’яті захисників України. Обговорили питання, які порушують у своїх зверненнях до органів влади члени сімей загиблих воїнів. Зокрема, санаторно-курортного лікування, відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги, безоплатного отримання ліків за рецептами лікарів, забезпечення підручниками учнів закладів загальної середньої освіти. Порушили тему пенсійного забезпечення у разі втрати годувальника членів сімей загиблих учасників бойових дій.

Поспілкувалися про увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС. 

“Ми постійно з вами в діалозі. Ви як очільники організацій знаєте про всі проблеми, які хвилюють родини загиблих бійців. Кожне порушене питання не залишиться без уваги влади та реагування. Зі свого боку максимально долучимося до їх вирішення, залучимо райдержадміністрації та об’єднані територіальні громади”, – зазначила Катерина Рижеченко. 

Роз’яснення з різних питань надавали представники департаментів соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти і науки, будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ, а також обласного управління Пенсійного фонду України.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Світлана Матуйзо розповіла, що є два напрямки забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Один – у межах державної програми. Інший – відповідно до обласної програми. Законодавством передбачено забезпечення санаторно-курортним лікуванням раз на два роки. 

«Визначені чотири базові санаторії Міністерства соціальної політики – «Салют» (Одеса), «Перемога» (Київ), «Батьківщина» (Трускавець), «Слава» (Миргород). Через них члени сімей загиблих учасників АТО/ООС мають право оздоровлюватись. Розуміємо, що вибір невеликий, проте порушуємо питання, щоб оздоровлення було в місцевих санаторіях. У нас є хороші санаторні заклади. Кілька років тому прийняли рішення, щоб забезпечення санаторно-курортним лікуванням було й на рівні області. Воно відбувається через центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції дещо змістилися терміни оздоровлення. У межах державних програм були путівки на 1 квартал. Потім санаторії не працювали. Із середини серпня базові санаторії Мінсоцполітики відновили роботу. Тож у кого є бажання, можна отримати путівку», – розповіла Світлана Матуйзо. 

Зазначила, що можна скористатися цією пільгою й у межах обласної комплексної програми, якщо торік цього не зробили. Коштів передбачено достатньо, щоб забезпечити всіх охочих. Нині близько 80 осіб виявили бажання отримати санаторно-курортне лікування. Усі охочі будуть оздоровлені в місцевих санаторіях.

Фото: Полтавська ОДА

 

поширити новину: